| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am o relatie de 9 luni cu o fata pe care majoritatea baietilor din oras ar da orice sa o aiba langa ei macar o data. Sincer, chiar nu exagerez, traiesc intr un oras mai mic de 30.000 de persoane in care pot spune ca e printre fetele de top.
Faza nasoala e,ca eu nu simt acel ceva. dupa tot acest timp. Iar ea,e indragostita pana peste cap de mine,isi face planuri de viitor,nu isi poate imagina viata fara mine. Intr-adevar,am fost pentru ea prima persoana cu care a facut multe lucruri (nu cred ca trebuie sa intru in detalii. oricum,n as intra, fiindca altfel n as mai fi un domn pentru ea).
Nu stiu ce sa fac sa reprezinte pentu mine tot ce am mai scump, sa simt ca iubesc cu adevarat ..si asta ma macina atat de mult, incat am vrut sa impartasesc asta cu voi sad
Acum cateva luni, am vrut sa ma despart de ea din acelasi motiv..si a fost teroare,nu am putut. Era atat de dezamagita,imi parea ca si cum nu poate sa mai traiasca fara mine.a plans de numai ea stie cum s a oprit. sad sad
Mentionez si ca are niste parinti fenomenali, cu care am o relatie foarte buna si care de asemenea ma apreciaza ce fel de om sunt.

Va rog, ajutati-ma cu cateva sfaturi fiindca nu stiu ce sa mai fac... sad

6 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Esti tanar esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri, ii spui fetei ca nu simti la fel ce simtea ea pentru tine

| dannys a răspuns:

Macar ai iubit-o candva? Sau te-ai bagat cu ea sa le demonstrezi la (baietii) prietenii din oras ce cocos esti tu.Acum sa revenim la subiect in primul rand trebuie sa vorbesti cu ea sa sa ii explici ca dragoste cu sila nu merge.si pana la urma nu esti tu singurul baiat "bun". poate ca o sa-si gaseasca pe altu care o sa o iubeasca sincer.Trebuie sa vorbiti serios si deschis asta este cel mai important.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea te iubeste si parintii ei te apreciaza, nu are rost sa strici o relatie frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu nu te simti fericit in aceasta relatie, trebuie sa pui punct.
Mai devreme sau mai tarziu tot acolo ati ajunge, si cu cat mai tarziu va fi cu atat mai greu si vei dezamagi mai mult pe fata si parintii, chiar si pe tine.
Dar pentru asta trebuie sa fi sigur ce simti, ce doresti ca ulterior sa nu regreti pasul ce vei face.

| SofiaAbigail a răspuns:

Nu-ti va parea rau daca vei ramane cu ea.

| ileana199669 a răspuns:

Pai si dc te-ai combinat cu ea daca nu-ti place?