| CrazyYoyo a întrebat:

deci va rog sa aveti rabdare pentru a citi si sa ma ajutati puppy dog eyes sunt disperataaa crying
Deci, m-am despartit de un baiat care am fost cu el 3 luni. sigh
De fapt, am inteles ca este cu o fata (nu o suport de nici o culoareangry ) el mi-a spus ca vrea o pauza de 1 saptamana (l-am ascultat, l-am inteles, am asteptat o saptamana din cauza ca il iubeam si ca proasta il iubesc si acumstraight facestraight face )
Bun, el acum nu mi-a spus ca vrea sa continuam a spus sa mai astept si na am mai asteptat 1 saptamana oh go on
Nu am mai vorbit cu el de 3 saptamani, nu-mi mai da nici un semn de viata nimic straight face
Mi-a spus ca este cu o fata acum straight face (fata care nu o suport)
Dar nu stiu de cecrying nu stiu din ce motiv a vrut sa ne despartim (daca are vreun motiv) poate din simplul fapt oare s-a plictisit?straight face
Nu are cum frate adica venea la mine acasa, mergeam in parc, timp de 3 luni ne vedeam in fiecare zicrying
In ultima saptamana in timp ce eram eu cu el mai vorbea si cu fata aia dar nu am banuit nimic thinking
Il sun nu-mi raspunde, i-am trimis o gramada de mesaje si pe fb si pe tel nu-mi raspunde, aseara l-am sunat cu nr normal si nu mi-a raspuns peste 5-10 min l-am sunat cu ascuns si mi-a raspunsstraight face
Va rog spuneti-mi ce sa fac? cum sa reusesc sa vorbesc cu el si ce sa ii spun?puppy dog eyes (am ramas in pana de idei straight face )
Imi spunea mereu "mai micutsa mea eu te iubesc mai si nu te las pentru orice panarama, nu mai fi bleaga ca nu o sa ma pierzi" asta mi-a spus inainte cu 2 zile sa-mi spuna ca vrea pauzastraight face
Ce sa fac?crying pentru ca il iubesc mult frate de 4 nopti nu pot sa adorm si daca adorm il visez si ma trezesc plangandcrying
Bun, deci:
1. cum sa reusesc sa vorbesc cu el?
2. ce sa-i spun?
3. daca ramane cu fata aia cum sa il uit?crying
4. scuzati greselile de ortografie

6 răspunsuri:
| georgiana_1403 a răspuns:

Daca intr-adevar vrei sa vorbesti cu el cred ca ar trebui sa ii dai un sms si sa ii spui sa nu mai fie asa de las pentru ca nu vrei decat sa discuti cu el. Spune-i ca nu vrei decat sa va intalniti pentru a lamuri unele lucruri pe care nu le intelegi si ca dupa aceea il vei lasa in pace. Apoi daca vine intreaba-l de nelamuririle pe care le ai. Daca nu va veni inseamna ca este un las pentru ca dupa ce ca nu a avut curaj sa iti spuna in fata ce il deranjeaza la tine ar trebui macar sa vina sa vorbiti. Adica dupa parerea mea intr-o relatie cred ca ar trebui sa spui ceea ce te deranjeaza la cel de langa tine si impreuna sa incercati sa vedeti cum reusiti sa rezolvati, insa el se pare ca a preferat sa plece asa fara sa iti dea macar o explicatie ca sa stii macar cu ce ai gresit. Oricum eu sper sa il poti uita cat mai repede pentru ca nu merita sa suferi pentru el si iti faci rau singura. Stiu ca e greu dar trebui sa ai putere si sa treci peste asta. Bafta

| Raul1510 a răspuns:

Nu ne-ai spus daca vi-ati inceput viata sexuala. in caz ca nu, poate el asta a vrut de la tine. si tu nu i-ai oferit tongue

| helenqw3 a răspuns:

Scumpa mea te inteleg prin ce treci si chiar foarte bine.Viata sexuala ti-ai inceputo cu el? Daca nu, probabil el asta vroia de la tine, si poate asta cauta la tipa asta cu care e acum.
1. el daca te ingnora in halul asta eu te sfatuiesc sa-i trimiti un mesaj prin care sa-i spui tot ce ai de spus. 2. incearca sa-ti iei gandul de el pentru ca nu te merita, si incearca sa te axezi pe altceva ce iti face placere, stiu ca este greu dar nimeni nu a murit din asta.
Fii tare si lasa-l baieti de genul gasesti pe toate drumurile. Multa bafta si fii tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai chinui sa-l ashtepti. Ai toata viata inainte sa gasesti baieti cu mult mai buni decat el. Urmand proverbul "cui pe cui se scoate" fa-ti si tu alta relatie chiar daca ea (relatia noua) are sanse mari si fie una pasagera.

| Ella987 a răspuns:

Raspuns la intrebarea 1 : pur si simplu... incepi usor. il saluti si ii spui ce ai de spus...
2tongueai ai putea sa-i spui cat de mult il iubesti si ca nu esti ca alte fete care sa isi bata joc de baieti
3big grinaca te refuza. si daca vrea sa ramana cu fata aia ii spui ca esti sigura ca ea nu il va iubi cum il iubesti tu.
Funda? Te rogg...

| bbytoxic a răspuns:

Ce-ar fi sa te opresti din a te umili singura? Baiatu NU TE MAI VREA, s-a plictisit. GATA! Solutia nu e sa alergi ca oaia dupa el, ci sa il uiti. 3 luni? poate aveti amintiri dar lasa ca trec ele, totul trece cu timpul. Nu ai respect deloc pentru tine, orgoliu? Trezeste-te la realitatehappy.