| TanyaTania334 a întrebat:

Salut,am si eu nevoie de niste sfaturi de la voi..sunt dezamagita si trista. A fost ziua mea ieri si iubitul meu nu mi-a spus la multi ani. A vorbit cu mine toata ziua si absolut NIMIC nu a pomenit de asta! A fost cea mai oribila zi de nastere din viata mea, simt ca parca nu fac parte indeajuns in viata lui. Il iubesc enorm si as vrea sa ii dau o lectie. Efectiv cand imi scrie cate ceva ii dau seen si atat chiar daca simt nevoia sa vorbesc cu el, parca asta m-a enervat la culmea si nu stiu ce sa fac..il iubesc, poate ca el nu, habar n-am! Vreau niste sfaturi cum sa gestionez situatia.

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

O fi uitat omu' ce data e...se intampla, mie mi se intampla adesea. Ce lectie te gandesti tu sa-i dai? Ce crezi ca va face el dupa ce-i vei da acea lectie? Crezi ca acea lectie va va apropia sau dimpotriva, va va indeparta?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te superi din nimic, si daca nu ti a spus la multi ani ce, o fi uitat nu este asa important acest lucru, ziua de nastere a cuiva nu este atit de importanta pentru altii, pentru tine da dar altii uită sau daca ti ar fi spus la multi ani trebuia sa ti aduca cadouri iar alea costă bani, poate el nu are bani de cadouri, la asta nu te ai gîndit, zilele de nastere sunt importante pentru copii, ei se bucura cand parintii le fac cadouri, este adevarat ca si adultii se bucura de cadouri sau daca li se spune la multi ani, dar acest lucru nu trebuie sa te deranjeze, bucura te ca esti sanatoasa si ai familia alaturi, este cel mai important lucru, degeaba i ti spune la multi ani daca tu esti bolnava sau numai ai pe nimeni lînga tine, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Si tu-l mai consideri iubit, daca nici macar atat lucru nu a fost capabil sa-ti spuna?

| Goete a răspuns:

Asa se *** o relatiewinking
Tu da-i lectii

| VoidEternal a răspuns:

Daca bazezi afirmatia ca "poate el nu te iubeste" doar pe faptul ca nu ti-a urat la multi ani, you have a lot of growing up to do.

Vrei sa-ti zic una buna? Eu am uitat (si la fel si sotia mea) de aniversarea noastra de 10 ani de relatie. Cand ne-am dat seama am ras amandoi si aia a fost. Astea sunt nimicuri.

| ywar a răspuns:

Daca vrei sa-i dai o lectie, trimite-i o racheta balistica.
Poti sa si filmezi momentul cand isi atinge tinta. 200000 de bucatele vor zbura prin aer. De confetii, fataaa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu cumva aveți peste 40 de ani, un singur lucru îți zic. Acum se poate pune în Calendar reminder pentru dăți-le de naștere, deci dacă vrei să nu uiți nu ai cum să omiți ziua cuiva. Mai ales că trebuie să te pregătești cu câteva zile înainte, măcar o zi ca să cumperi ceva, să faci comandă de tort.

| Catalin77945 a răspuns:

El stia de ziua ta gen? Inainte sa-l pedepsesti trebuie sa te asiguri macar putin ca i-ai spus de cateva ori sau ca stia daca era in ziua aia, poate o fi crezut ca e in alta zi cine stie si a gresit fara sa vrea, nu stiu
Eventual intai afla, si dupa vezi ce lectie ii dai, adica nu zic ca e rau sa ii dai o lectie, dar poate a facut o neintentionat

| LonelyGuy07 a răspuns:

Foarte urat si eu am trecut prin situatii asemenatoare de la unii membrii din familie care mi-au urat un la multi ani asa la misto pe final de zi la 10-11 noaptea ca le-a amintit cel mai probabil cineva ca e ziua la un prost, de atunci numai inseamna nimic in ochii mei...ce ai putea sa faci in situatia asta nu ii urezi si tu la multi ani de ziua lui

| Danny28 a răspuns:

Ce varste aveti?

| Gândesclarece a răspuns:

Probabil a uitat, dar asa ceva nu se face într o relație. Vorbeste cu el și întreabă l când e ziua ta și vezi cum reacționează.