| Fraieru a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. Imi pare rau ca postez anonim da' acu' chiar nu am chef sa inregistrez, sa activez si sa ma loghez pe conturi.
Eu sunt Mihai am 15 ani, intru acum la liceu la Stiinte Sociale. Ea se numeste Laura are tot 15 ani, si intra tot la Stiinte Sociale. O stiu de cand aveam 4 sau 5 ani. Am fost colegi de scoala, dar niciodata buni prieteni. Incepand din clasa a3a sau a4a mi-a placut de ea. Acum la sfarsitul clasei a8a, a inceput sa'mi placa tot mai mult, si mai mult. Am umblat dupa capu' ei ceva vreme in sensul ca vorbeam cu ea mai des. Ieseam cam in aceleasi anturaje. Pierdeam noptile pe mess (am stat o data la taclale pana a rasarit soarele) sau ne trimiteam zeci de mesaje. Ii zic surori ei (care e un fel de best friend) ca imi place de Laura si ea pastreaza secretul si ma ajuta.
Intr'o zi, vorbeam ce vorbeam cu Laura pe mess, amintindu'ne ce frumos a fost in clasele mici, si ii aduc aminte ca niciodata nu prea ne'am inteles noi. Ca vorbeam doar de scoala, sau doar ne tachinam, si alte chestii. Ea imi zice, ca ea incerca sa vorbeasca cu mine doar ca eu nu o observam sau ca ma tachina doar sa o bag in seama si sa vorbesc cu ea? Asta la scoala.
Desi imi placea de ea, mi-a fost mereu prea frica sa'i zic. Astept sa se termine scoala, ma imprietenesc cu ea and so on (am scris mai sus)...si ma hotarasc intr'o zi cu sora ei: ma, fata, eu ii zic. Cum o vad, pe mess, afara, la wc, oriunde. Merg la ea si ii zic. O chem afara, sa iesim (mai multi, eu fiind singurul care are drum asemanator cu ea, in sensul ca o conduc pana acasa) ea nu vine. E la intalnire cu prietenu' ei (eu aflu ulterior, nici macar sora ei nu stia). Vin acasa, nu e pe mess. Era 9:30! Ii trimit mesaj:
eu: buna, ce faci?
laura: bine (desi eu stiam ca e la intalnire), uite am iesit si eu! tu?
eu: aha...azi nu ai vrut sa iesi cu noi puppy dog eyes
laura: a...pai mai tii minte cand nu ai vrut sa vii cu mine la magazin? tongue nu am vrut!
eu(stiind ca glumeste): aha... okay vorbim cand ajungi acasa...ca eu nu prea mai am credit

!

Vine acasa... o abordez: buna, ce faci?
...si ii zic ca imi place de ea. Imi spune ca e cam tarziu.
O intreb daca, totusi si ei ii place de mine. Imi zice "da, da' e cam tarziu, acum am iubit".

straight face Nu mai zic mai multe...va las pe voi.
Acuma...intreb eu: ce e de facut?

Am incercat doar sa fiu prieten cu ea...si nu a mers. Pur si simplu o plac...and i have no idea WHYYYYY! Si e prea ciudat sa uit asa rapid.
Acuma stau ca prostu' si ascult melodii lente...am avut eu destule prietene la viata mea... dar asta a fost singura fata pentru care am plans! Am si renuntat la 2 fete (mult mai frumoase din punct de vedere fizic) pentru ea.

straight face

16 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"am avut eu destule prietene la viata mea" - rolling on the floor
Ţie abia ţi-a dat părul pubian, îţi plătesc părinţii Internetul şi tu faci afirmaţii din acestea?!
Las' că-ţi trece.
Oricum, dacă o vroiai aşa de tare, nu aşteptai atâta!
Salut!

| Derye a răspuns:

Pai...nu stiu, cred ca cel mai bine ar fi sa'i arati ce a pierdut. Fii diplomat cu ea, cu prietenu' ei, NICIODATA nu ii vorbi prietenu' de rau, sfat personal. Stai cam pe unde isi face ea veacul (nu in acelasi grupa, ci daca stii ca sta prin zona, baga'te in grup-ul respectiv).
Eu personal am o problema. M'am maturizat (sau mai bine spus trecut de la stadiul copilul funny bun numa' la caterinca la adolescentul funny in care poti avea incredere) prea rapid. De ex. eu azi cand mi-am vazut fosta cu actual-ul, m-am impiedicat. Ce impresie si'a creat ala?
Okay, iarta'ma ca am luat'o pe aratura rolling on the floor dar avem o problema comuna.

@maryana5: Ce'a facut rau? E doar un tip la pamant care isi expune problemele.
A zis ca e anonim si posteaza de pe un cont? So what. A postat de 2 ori? So what.
Ati fost vreodata indragostiti sa vedeti cum e? Iti zic eu ca nu mai gandesti limpede. D'aia e bine, sa stai cateodata sa reflectezi asupra relatiilor tale cu cei din jur. Si sa ai multe momente de reflectat pentru ca o sa fie mult de gandit.
E usor!

Norocwinking

| Sigmund a răspuns:

Dca mai vrei sa o cuceresti poti sa citesti urmatorul sfat:Iti propun sai arati calitatile tale, sai dovedesti ca tu esti mai bun decat actualul, si daca nu merge este mai bine sa incerci sa o uiti.intradevar.Dar daca totusi nu merge te sfatuiesc sa cauti pe altcineva.Sunt sigur ca sunt si alte fete frumoase care sa te merite intr-adevar.

| lextim a răspuns:

Un singur lucru e clar! nu te place la fel de mult cum o placi tu.

sau daca ma insel gaseste-ti o iubita si fa-o sa se simta cum te-ai simtit si tu. poate va realiza ca tine la tinehappy

| 16.laura.16 a răspuns:

Eu spun sa nu continui relatia de prietenie deoarece sentimentele pentru ea pot distruge tot. Spune-i ca o placi prea mult ca sa o privesti doar ca o prietena si da-i putin spatiu. Las-o sa si puna in ordine sentimentele si reia relatia cu ea dupa un timp...

| claudiu123 a răspuns:

Fraierullaughing ce nume tiai gasit cautati una da-o dracu ai fost chiar fraier ca ai renuntat la alea 2 pentru ea laughing ce copil...

| lilstar a răspuns:

Nu ar trebuie sa renuntibig grin
fi optimistbig grin

| ana_3219 a răspuns:

Ai rabdare si asteapta. cand se va despartii de actualul te bagi pe felie sau vb cu sora sa, si cand afli ca sunt in certuri tzop si tu. din moment ce ea iti da msg in timp ce este cu el e de bine! nu dispera si asteapta!

| J0hn a răspuns:

Man fi atent. ( O lasi o saptamana 2 iesi cu prietenii respectivi cu sora ei va distrati pana nu mai puteti ) dupa te bagi in seama asa usor pe sub piele cu un mesaj salut ce faci vrei sa iesi pe afara uite noi iesim si pnm ma gandeam. si sa vezi reactia ei. daca e TOT " nu ca n-am chef " ( adica ca iese cu ala ) las-o in pace si baga-te pe sor'sa. ultima parte e la caterinca dar in rest fa cum ti-am zis ca merge!

| maryana5 a răspuns:

De unde te-a scos Dumnezeu maicabatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| kittycat_9803 a răspuns:

Nu trebuia sa astepti atat. punct. poate o sa ai vreo sansa daca se desparte de actualul.

| MsGossier a răspuns:

E pai eu cred ca daca o iubesti asa tare poti face si tu ceva cu prietenul ala a ei
parca ala e mai bun decit tine sau ce?
vezi si tu incearca printr-o metoda poatei desparti si roag-o si tu pe prietena ei sa te ajute

Succese

| Fraieru explică:

Cred ca am intrat in zona: "friend" pentru ca azi dimineata m'a intrebat daca mai vreau sa fim prieteni.

| Fraieru explică:

Azi am vazut'o...si nici nu m'a bagat in seama straight face ...si tot ea imi reprosa ca nu mai vreau sa fin prieteni.
Eh...nu merge sa intru pe cont... dar am sa dau fundita castigatoare imediat ce reusesc sa accesez contul.

| Fraieru explică:

Azi am vazut'o si nici nu m'a bagat in seama. Eram eu cu prietena ei si ea cu el si cu inca 1 baiat. A pupat'o pe aia, si mie nimic macar: "buna" nu mi-a zis. Ciudat e ca cu 2 zile in urma imi reprosase daca mai vreau sa fiu prieten cu ea.
Eh...asta e. Trec peste. Nu o voi uita niciodata... dar trec peste. happy