| Adryan_Adrian_1996 a întrebat:

am si eu o intrebare...
Acum aproximativ 9 luni, m-am indragostit de o fata. Am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine insa a raspuns negativ (nu) deoarece cea mai buna prieten ma placea. Am incercat sa o uit, nu am reusit. Imi place din ce in ce mai mult de ea, si as dori sa fiu cu ea, insa mi-e frica sa o intreb ca m-ar refuza din nou. Daca ma pun langa ea sau o tin in brate, o imbratisez, o pup pe obraz etc. nu spune nimic.
Ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mirke a răspuns:

Care era motivul cine pe cine place? spune-i ca nu te intereseaza altele si ca tu pe ea o placi si ca nu ti-a dat un motiv care sa te afecteze pe tine, daca tot nu o sa zica, las-o ca e mai proasta ca tine! Tie iti trebuie una mai desteapta! Prietena aia a ei ce are? e urata?

| Adryan_Adrian_1996 explică (pentru Mirke):

Nu... e mai mica decat mine cu 2 ani, insa e disperata... Pur si simplu. nu simt ca ma atrage cu ceva.

| Mirke a răspuns (pentru Adryan_Adrian_1996):

Atunci de ce intra in discutie prietena? inseamna ca au vreo intelegere ele, asa ca vb cu disperta, ca acum o placi pe "desteapta" si ca daca te lasa in pace sa fi cu ea, atunci ii dai o sansa si ei peste ceva timp, dar acum sa fiti toti fericiti altfeli nu mai vb cu ea niciodata! pana atunci uita sau creste si se face bunoaca, si tot iesi in castig!

| Adryan_Adrian_1996 explică (pentru Mirke):

Crezi ca nu am incercat? "Disperata" umbla dupa mine de vreo 2 ani laughing

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Sa mergi la scoala, dragule.
Dupa poza ta de profil arati de 10-11 ani, si scuza-ma daca gresesc.
Acum serios, lasa fetele, esti tanar!

| Adryan_Adrian_1996 explică (pentru ღஜღpikapikaღஜღ):

Poza de profil e de acum 2 ani. Am 13 ani. Nu merge sa o schimb laughing

| UnDepravat a răspuns:

Sa nu-ti mai pui varsta de 18 ani la conturi in primul' rand. La 10 ani nici nu stiam cum se tine o fata in brate.