| Paula232 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare daca luna trecuta am avut contact intim neprotejat, dar mi-a venit ciclul regulat și normal iar luna asta nu mi-a mai venit pot sa fiu însărcinată?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic NU poti fi insarcinata, in proportie de peste 96-98%. Va trebui sa-ti faci un test de sarcina pentru a stabili cert si precis in ce situatie te afli in acest moment. Multa sanatate!

| Paula232 explică (pentru corbulalbrosu):

E că a fost contactul intim la 2 zile după sfârșitul ovulației și asta m-am pus pe gânduri citind pe net și văzând tot felul de variante

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi ramas gravida.

| Paula232 explică (pentru Emilian65):

Chiar daca este o întârziere de doar 3 zile

| Paula232 explică (pentru Emilian65):

Chiar daca luna aceea am avut ciclu? Și întârzierea este de cateva zile luna aceasta