| yomya a întrebat:

am si eu o intrebare.incepand cu data de 1 martie mi-a venit menstruatia si atunci am luat si prima pastila din blisterul de marvelon28, iar in a treia zi de ciclu si a treia pastiluta am avut contact sexual si s-a terminat in mine? exista posibilitatea de a ramane insarcinta?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista posibilitatea de a ramane insarcinata, daca pastilele ti-au fost recomandate de medic, le-ai luat la ora fixa si continui sa le iei pana la sfarsitul blisterului.

| Altu a răspuns:

La 3 zile dupa menstruatie nu esti fertila, nu ai de ce sa iti faci griji.