| Cosmin a întrebat:

Am si eu o intrebare: m-am despartit de fosta mea prietena de aproape 2 ani de zile si numy nu reusesc sa o uit...my mereu ma gandesc la ea! My rau este ca am incercat sa imi refac viata, numy ca nu prea am reusit k tot imi veneau in minte clipele petrecute cu ea... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| BlueDreams a răspuns:

Pai odata ce n-ai putut sa o uitit in 2 ani inseamna ca o iubesti cu adevarat, Daca tu simti ca intr-adevar viata ta fara ea nu merge incearca sa afli daca si ea mai tine la tine si asa ati putea sa va impacati. Dar daca ea nu mai simte ce a simtit odata pentru tine va trebui sa-ti cam iei gandu de la ea mai ales daca are si un nou iubit{ceea ce nai mentionat}. In aceasta situatie nu-ti ramane decat sa gasesti alta fata care sa te iubeasca si sa o iubesti si tu pe ea.Succes si sper sa-ti rezolvi problema!

8 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Chiar 2 ani? Si mie mi se parea ca eu am stat cam mult sa uit.hee hee
Tot ce ai de facut este sa te gandesti ca relatia voastra s-a terminat si ca trebuie sa iti vezi de treaba tawinkingIntradevar inseamna ca o iubesti foarte mult daca in 2 ani nu ai uitat-o.Incearca sa uiti.Sa iti refaci viata alaturi de altcineva. Fa orice iti place tie care sa iti distraga atentia de la acea fata.winking
Mult succes!big grin

| rebeca a răspuns:

Buna Kosmin.Eu te inteleg foarte bine.Sunt in aceeasi situatie dar nu chiar de 2 ani de zile.Am incercat sa am pe altcineva insa am mereu sentimentul ca nu e la fel de bun, nu stie sa ma sarute la fel, sa faca dragoste, sa vorbeasca... E greu. Mi-am dat seama ca nu o sa il uit niciodata, si nici nu cred ca vreau pentru ca a fost foarte frumos, insa de 1 o luna de zile am incercat sa vad lucrurile bune si la persoana cu care sunt acum.Sa vad ca se straduieste sa imi fie pe plac. Te sfatuiesc sa faci la fel. Sper ca te-am ajutatwinking

| stephie21 a răspuns:

Recucereste-o! Ai mai vorbit cu ea in acest timp? Poate si ea simte acelasi lucru pentru tine, dar nu indrazneste sa-ti spuna! Iubirea adevarata nu se uita niciodata!

| mioara a răspuns:

Cu multa vointa scapi de aceasta obsesie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M'ai omorat cu "my" asta al tau rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea multi "y"...mai repeta odata intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kosmine, de uitat n-ai s-o uiti, mereu iti vei aminti de ea dar tu trebuie sa cotinui sa cunosti, sa iubesti, caci nimeni nu e de neinlocuit si nu-ti mai pierde timpul doar traind din amintiri... e pacat.

| katalin3mpire a răspuns:

E foarte greu sa uiti persoana iubitha... dar daca ea are pe altcineva nu mai ai ce fashestraight face.incearca sa cauti alta ...doar asa vei zambi din nou!