| Unbaiattimid2019 a întrebat:

Salut,încerc sa scriu această întrebare pentru niste chestii care nu prea îmi mai dau pace de ceva timp. Acum 2 ani m-am despărțit de iubita mea. Motivul principal este infidelitatea. Cel puțin așa credeam eu, plus ca am reusit sa demonstrez treaba asta. Sunt un tip mai simplu, nu chiar cel mai frumos si cel mai destept. Sunt foarte deprimat si foarte nesigur din anumite motive. Dupa toata perioada petrecută cu fosta iubita(care a fost de 2 ani jumatate), am rămas singur si nu am mai reusit sa imi fac o nouă iubita. Fosta mea prietena este deja cu un tip si se lauda peste tot si se afiseaza mai mereu cu el pentru a ma face invidios pe mine, ceea ce ma face trist ca sunt singur. Ma gandesc ca e de la aspectul fizic si faptul ca sunt timid si linistit. Ce-i drept am 135kg, 1.90 înăltime. Eu doar imi vad de munca si studii,nu prea sunt genul de persoana care sa stea prin Cluburi si sa amagesca zeci de tipe. Din contra,sunt un tip care pune suflet intr-o relatie si incearca pe cat posibil sa fie totul ok din toate aspectele. Am incercat aproape toate metodele(Facebook, Instagram si alte nebunii pentru a-mi gasi jumătatea.) Pur si simplu primesc flit instant. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau ajutor din partea voastră? Apreciez (Va rog, fără jigniri)

Răspuns Câştigător
| OrdanKarris a răspuns:

Fetele la care nu le ajungi la varful nasului pe Facebook sau Instagram le gasesti la super-oferta pe Publi24 laughing

Nu ai de ce sa fi deprimat. Dimpotriva ar trebui sa-i fi recunoscator. Tipa asta te-a scutit de multe neplaceri. Crezi ca urmatorii ei pretendenti vor avea liniste cu ea? Va fi infidela si cu ei. Nu pricep de ce traiesti cu impresia ca fericirea TREBUIE musai sa existe cu o femeie alaturi. Asta e gadire feminina. Cine te-a invatat si programat de mic sa gandesti asa, mai mult ca sigur o femeie, a facut-o ca sa te faca etern dependent de validarea si compania unei femei.

Vrei sa ai success cu femeile, invata nepasarea. Cu cat iti pasa mai mult de fata, cu atat te va calca in picioare. Fetele vor drama, vor imprevizibil. Tu probabil i-ai facut toate mofturile, raspundeai pozitiv la tot ce avea ea de zis, o pupai in fund iar asta scarbesc femeile. O femeie niciodata nu va fi recunoscatoare pentru ce bine ii oferi. In mintea ei se produce urmatorul gand: "pai daca fraierul asta e topit dupa mine, inseamna ca-mi pierd timpul cu el, inseamna ca pot atrage alti barbati superiori lui care sa ma trateze mai cu superioritate"

Tu ai o stima de sine foarte scazuta si de asta aveai tendinta sa faci tot ce vroia si tot ce-ti cerea dansa, de frica sa n-o pierzi. Ei uite frica de a pierde o femeie este exact motivul principal pentru care te insela la foc automat si te-a parasit. Cand iti este frica sa pierzi o femeie, inseamna ca depinzi de ea. Iar ele cauta barbati indisponibil emotional, care sa nu aiba deloc nevoie de ea. De asta se lauda cu asta actual, probabil o trateaza la high sictir, probabil ii raspunde in doi peri.

Ca sa atragi natural femei trebuie in orice secunda a vietii tale sa te faci pe tine punctul de origine. Energia ta, bunastarea ta, timpul tau sa fie canalizat pe chestii care iti sunt tie benefice, nu ei. In orice moment tu trebuie sa te simti bine, iar daca ea vrea sa fie alaturi de tine, n-are decat. Ea trebuie sa depuna efort mai mare pentru afectiunea ta decat pentru despartirea de tine, si crede-ma femeile sunt de asa natura ca vor ramane orice ar fi.

Tu ai fost mult prea previzibil, ai servit-o mult prea mult. Femeile vor un proiect, vor un barbat indisponibil emotional ca sa-l transforme intr-un mielusel. Vor barbatul naspa sa-l modeleze in barbatul bun, iar apoi sa se planga ca se plictisesc alaturi de el, sa-l insele si sa-l paraseasca. Asta este adn-ul feminin. Nu trebuie sa ai frica ca o pierzi, dimpotriva exact cand esti pe punctul de a o pierde ai cele mai mari sanse sa intaresti legatura cu ea. Fosta ta deja stie ce fel de om esti, stie ca suferi, stie c-o urmaresti, se amuza maxim ca te poate face sa suferi, ca poate lovi eficient in tine. Iar cand va ramane fara pretendenti se va intoarce la tine. Dupa ce s-a lasat sparta in vagin din 100 de directii, va veni la tine sa ai grija de ce a mai ramas din ea, tie iti revin resturile. Asta e respectul care-l are pentru tine. Pentru una ca ea, esti deprimat. Taie contactul complet cu ea si pe retele de socializare, si pe telefon. Ea a vrut sa se desparta de tine pentru ca avea demult pe cineva pregatit sa te inlocuiasca cand inca era cu tine. Asta deduc din ce ai scris.

Nu ar strica nici sa faci ceva miscare sa scapi de kg in plus. Nu depinzi de asta dar ti-ar mari coeficientul de success.

Uite si eu chiar ieri eram pe un live cu 3 fete care jigneau barbatii si la un moment dat am aruncat si eu o replica acida, iar una din ele a insistat sa-mi dea friend request sa vorbim in privat, pentru ca a vazut ca nu-mi pasa, ca am dat o replica inteligenta din care nu avea cum sa iasa. Bineinteles tipa si ea e o depresiva, singura si nu e cea mai placuta femeie de suportat. Dar ideea e ca am starnit interesul ei, am starnit curiozitate, am starnit pofta. Cum? Pentru ca m-am considerat mult prea bun pentru ea si i-am aruncat o replica dura, fara sa-mi pese daca ma blocheaza sau vrea ceva de la mine. A vrut sa intre live doar cu mine sa-si recapete superioritatea fata de mine. Nu i-a iesit. Traia cu impresia ca daca arata bine si isi trece mana prin par la camera, credea ca ma innmoi si imi retrag cuvintele. Ba mai mult de atat, am vorbit 15 minute, a inchis ca o suna cineva si nu a mai sunat inapoit. Si ce crezi ca eram eu mai fraier? Am lasat-o sa ma astepte si m-am bagat la somn fara sa-i zic nimic, nici macar un noapte buna. Credea ca o sa stau toata noaptea la vorba cu ea sau sa o astept. Mi-a scris o compunere kilometrica dimineata, dar nu mi-a dat unfriend, deci clar circul continua. Evident ca nu-mi pasa deloc de ea. Nu ofer timpul meu gratuit daca nu exista posibilitatea sa ma distrez eu din aceasta experienta, intr-un fel sau altul. Eu sunt ala care trebuie sa fiu multumit de ea, iar ea cand interactioneaza cu mine trebuie sa se comporte exemplar, altfel imi retrag prezenta. Ea a vrut musai sa vb cu mine.

| Unbaiattimid2019 explică (pentru OrdanKarris):

Poate ca ai dreptate. Iti multumesc pentru raspuns si pentru faptul că ai pierdut puțin timp explicadu-mi cum este mersul lucrurilor.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nene, femeile sant greu de cap destul de complicate. Traim vremuri de rahat in lumea asta. Unica fericire o poti avea pe plan material si profesional in schimb omul nu mai apreciaza semenii lui

| Plato a răspuns:

N-o mai urmari pe fosta pe retele sociale, in caz ca faci asta, ca sa n-o mai vezi, sa nu mai vezi ce posteaza.
Mai apoi, nu are rost sa te ingrijorezi, vei mai gasi pe cineva, cu siguranta. Dar daca fortezi lucrurile, nu va merge. Exact ca atunci cand vrei sa adormi si te gandesti doar la asta, n-o sa reusesti.

| Unbaiattimid2019 explică (pentru Plato):

Multumesc de sfat, apreciez. Am sa incerc sa fac si acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipe deschise poti gasi in locurile unde te astepti mai putin. Nu urma turma, unde multi isi bagã cu nasu. Asa binenteles ca iti iei doar cu flit.

| Unbaiattimid2019 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfat, apreciez.

| Toteu78 a răspuns:

Eu cred ca tu încă nu vrei și nu ești in stare să te rupi total de trecut. Nu poți trăi in el. Pina când TU nu ai să fii gata nu vei putea să îți găsești o tovarășa. Uita trecutul și gândește-te la tine si la ce vrei tu mâine și nu la ce a fost ieri.

| Unbaiattimid2019 explică (pentru Toteu78):

Multumesc de sfat, apreciez. Thumbs UP