| misha1234567890 a întrebat:

am si eu o intrebare. pe data de 5 mi-a venit un asa zis"ciclu" care este format numai din cheaguri de sange. mie ciclu normal ar trebui sa im vina pe data de 19. ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Daca ti-ai inceput viata sexuala, atunci si problemele pot fi de alta natura asa ca sfatul meu e sa mergi la ginecolog cat mai curand. Poate fi vorba de un chist sau altceva.Mergi urgent sa te vada un medic.Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu ai avut contact sexual nu? Ciclul menstrual este neregulat ceea ce explica de ce ti-a venit mai devreme. Si nu e nici o problema ca mai vin cheaguri de sange, asa se intampla, e normal.

| tyana a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai in primul rand! Pot fi dereglari hormonale sau alte probleme. E important sa mergi la ginecolog. Daca nu ti-ai inceput viata sexuala nu iti va face control ginecologic ci doar o ecografie. E important insa sa te vada un medic.

| Pralină a răspuns:

Cat de mare a fost contactul? Daca vreisa te ajutam zine cat cum si asa nu e nicio rusine! POate fi o reactie a organismului tau de la contact poate fi o dereglare hormonala... Daca nu leai spus parintilor ma rog mamei ca stie ea te sfatuiesc sa o faci si in cel mai rau caz mergi la un ginecolog. a da ai folosit prezervativ nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-ai culcat cu cineva ''insarcinata'' daca nu probabil esti racita sau ai un ciclu dereglat

| misha1234567890 explică:

Mi-am inceput viata sexuala si am 15 ani. am uitat sa mentionez

| misha1234567890 explică:

Nu a fost foarte mare... dar mi-am incepu viata sexuala mai demult.

| misha1234567890 explică:

Poate fi vorba de o sarcina?

| black21 a răspuns:

Bebetuuuuuu