| alyskumpy a întrebat:

am si eu o mica indoiala sad am 17 ani jumate si sunt cu un baiat de 6 luni, el ar vrea sa incepem relatia sexuala pentru ca ne iubim foarte mult el are 20 de ani. mi-a demonstrat de N ori ca ma iubeste cu adevarat si vrea sa-i fiu alaturi mereu dar mi-e frica sa nu fac ceva gresit pentru ca el nu prea vrea sa se protejeze cu prezervativ... ce sa fac, va rog ajutati-ma cryingcrying

Răspuns Câştigător
| nobody_4657 a răspuns:

Hai ba! atata cu prezervativ si atatea boli...adica cei care au copii au si boli.serios acuma.atata timp cat nu ejaculeaza in tine e noo stress.
sincertongue

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mai sunt și alți bărbați în România, nu este ăsta singurul.

| MMihai a răspuns:

Dacă este un accident legat de capitolul sex, tu rămâi gravidă, nu partenerul tău sexual!
Să înveți cum trebuie evitată o sarcină nedorită. TOATE METODELE ȘI TREBUIE FOLOSITE SIMULTAN.
Un prezervativ se poate și rupe. Dar parțial mai evită boli cu transmitere sexuală.
Învață și cum este cu bolile venerice șamd.

| lolly a răspuns:

Spune-i ca nu trebuie sa risti.si daca te iubeste te va intelege! spune-i ca ai doar 17 ani si daca risti poti sa dai de un bebe si nu esti pregatita nici de avort nici sa le spui parintilor tai, sau sa il pastrezi.Ai timp de copii mai incolo, nu risca tongueNu poti s-o faci si vrei sa te protejezi...

| misterioasahug a răspuns:

Buna scumpa. mai intai fac o paranteza: am patit-o cu un baiat (eu am tot 17 ani si el tot 20) si imi demonstra ca ma iubeste si facea tot ce putea sa-l cred si cand ne-am despartit mi-a zis ca ma iubea dar facea toate lucrurile acelea numai sa o fac cu el. laughing in fine. spune-i prietenului tau ca nu poti sa o faci fara prezervativ fiindca e f riscant si explica-i ca nici lui nici tie nu v-ar place sa stati cu stres pe cap. sfatul meu e sa nu faci nimic fara protectie! :*:*:*:* mai consulta-te. :* fundita? happy :*

| Robi_3511 a răspuns:

Prezervativ neaparat! daca nu vrea, convinge-l sa iti faca un oral apoi desparte-te de el big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu te lasi...trebuie sa foloseasca prezervativ! cele mai grave boli se transmit pe cale sexuala.Convingel ca e mai bine sa foloseasca prezervativ. daca nu vrea.foloseste tu. sunt si prezervative pntru femei daca nu stiai!

| alyskumpy explică:

El e foarte sigur pe el ca nu o sa faca nimic rau... dar totusi mi-e foarte frica...chiar si cu prezervativ,fiind prima data nu stiu ce sa fac,am mii de indoieli,de ganduri, de intrebari, as vrea sa ii arat ca si eu il iubesc mult dar mi-e foarte frica sad