| AndreeaSaby a întrebat:

Am 15 ani jumate si de 6 luni sunt impreuna cu un baiat de aceeasi varsta cu mine.Ne intelegem foate bine si niciodata nu ne-am despartit. Parintii nostri se cunosc si sunt de acord cu relatia noastra. Vara asta vom merge cu cortu cu niste preteni iar eu cu iubitul meu am vrea sa ne incepem viata sexuala. Am vorbit despre multe aspecte printre care si protejarea cu prezervativ. Problema este ca mereu stau si ma gandesc la ce e mai rau, adica la faptul ca prezervativul se poate rupe. Spuneti-mi va rog care ar fi sansele sa se intample acest lucru avand in vedere ca e prima oara, iar daca se intampla asta ce e de facut in continuare (fara a afla parintii)..Va rog ajutati-ma! DAU FUNDA happy

5 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Nu este obligatoriu sa se rupa.Asta se intampla la 3 persoane din 10. Daca se intampla cel mai bine ar fi sa iei anticonceptionale dupa parerea mea.Mult succes!

| neutrino a răspuns:

Faptul ca te-ai hotarat sa devii o tanara femeie la aceasta varsta, este recunostinta ta fata de increderea pe care ti-au acordat-o parintii, indiferent ca folosesti sau nu prezervativul. Pentru totala ta liniste, este bine sa citesti instructiunile de folosire a acestuia si nu uita sa te uiti si la termenul de garantie. Daca este nou, e si mai bine, cauciucul resapat mai da rateuri.

| Azµre a răspuns:

Aloo... aveți 15 ani, viața sexuală peste 18 ani!
Documentați-vă între timp! Nu faceți prostia asta.
Pune mâna citește aici :
...e-va-aduc/

| Belluuu a răspuns (pentru Azµre):

raised eyebrows tu crezi ca ei chiar or sa citeasca? laughing ma indoiesc 1 din 99 o fi citit ce ai scris tu restul au citit secvente din filme po*no oh go on!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca se foloseste corect de la inceput, nu prezinta niciun risc.
Esti prea mica la doar 15 ani sa-ti incepi viata sexuala, nu esti suficient de pregatita atat fizic, cat si psihic.
Mai asteapta cel putin pana la 18-20 ani, crede-ma ca o sa regreti, nu-ti strica copilaria!
Te pup!