| Swiftz a întrebat:

Salut, am si eu o mica problema intreb aici poate gasesc pe cineva care ma poate ajuta cu un sfat de gandire..Am avut o relatie de 1 ani si ceva, dar in final m-am despartit de fata respectiva fiindca era prea copilaroasa in toate punctele de vedere. La orice ea era copilaroasa, am ajuns sa ma despart de ea. Am momente cand imi e dor de ea si inca imi zice ca ii e dor de mine deci daca i-as da mesaj sa ne impacam sigur ar vrea. Aici intervine problema.
In momentul asta sunt intr-o relatie de aproape 3 sapamani, cu fata asta ma inteleg super bine din toate punctele de vedere.
Intreb, voi ce ati alege? Intelegerea sau frumusetea?happy Probabil ca intelegerea, dar vreau sa cer si pareri.
Fosta este mai frumoasa decat actuala, dar nu stiu daca s-a schimbat incat sa pot avea o relatie cu ea. Problema e ca nu stiu ce sa fac cu actuala..Ma inteleg super bine cu ea. Ne vedem si rar, dar tot ma inteleg super bine cu ea.

Răspuns Câştigător
| mariaapopei2002r a răspuns:

Daca as fi in locul tau as alege persoana lanaga care imi vad viitorul si care ma pune pe mine pe primul loc happy problema cu comportamentul copilaros este ca de fapt acesta ascunde de multe ori tristete si mai ales neintelegere din partea celorlalti. Si gandeste-te ca tu ai reusit sa ii cumosti caracterul intr-un an, nu in 3 saptamani ca in situatia actuala. Toate cele bune!

| mariaapopei2002r a răspuns (pentru mariaapopei2002r):

Era sa uit, alege cu inima, si daca tu crezi ca prima este cea potrivita pentru tine discuta cu ea, incercati sa va intelegeti unul altuia nevoile

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Wtf ce criterii de rahat

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci tu ne intrebi pe noi ce sa alegem pentru tine? Dar tu nu alegi doar intre intelegere si frumusete. Tu alegi intre o persoana cu care esti acum, o persoana care a avut incredere, care face diferite lucruri (nu le stim noi care) placute si mai putin placute si o alta persoana care face la fel si cu care nu mai esti impreuna.

Daca tu te gandesti deja sa iti lasi actuala prietena... atunci clar nu o "meriti". Daca si ea s-ar gandi la asta? Daca ea se gandeste sa se desparta de tine sa mearga la altcineva? Ok, nu este nicio problema, cand personele nu se inteleg, cel mai bine este sa se desparta. Este logic si corect, daca amandoi sunt de acord.

Depinde de tine ce vrei sa faci. Nu pot sa zic sa alegi intre cele doua pentru ca nu prea pare ca o iubesti pe actuala prietena. Iar legat de cealalata... te-ai despartit odata de ea, aici este vorba de copilarii.

| Andreeush a răspuns:

Pe actuala o iubești?

| Catalin77945 a răspuns:

Nu da prezentul pe trecut, nu o sa iasa bine.

| Swiftz explică (pentru Catalin77945):

Asta ma gandesc si eu, dar efectiv doar la asta ma gandesc. Nu stiu de ce, am 20 de ani nu mi s-a mai intamplat asa ceva.

| Catalin77945 a răspuns (pentru Swiftz):

Gandeste-te asa, fata noua nu ti-a gresit cu nimic corect? A fost buna cu tine, tu dc sa o faci sa suferi ca sa fii iar cu cea veche? Cea veche, pe care ai lasat-o ca era 'copilaroasa', dupa sa zicem ca o lasi si te pui cu cea veche, ce o opreste pe aia sa se desp de tine la prima ocazie?

| Unsfatbun a răspuns:

Totul depinde de tine! Deci, mingea este in terenul tău. Ascultă-ți inima și ia cea mai înțeleaptă decizie.
Succes