| Andreiu68 a întrebat:

Am si eu o neplacere, un discomfort Cand imi ating capul penisului ma ustura si ma doare.Am 16 ani. De cand eram mic de pe la vr-o 10-11ani mi se imtampla asta.(1)Cum as putea sa scap de durerea si usturimea asta?-nu imi spuneti sa merg la doctor-(adica as putea sa imi,,belesc,, penisul daca pot sa zic asa, si sa stau cu capul afara ceva timp zi de zi ceva timp?) (2)Cand o sa fac sex prima data(sunt virgin) o sa ma usture si o sa ma doara cand i-l introduc fetei in vagin? Sau cand pun prezervativul? CER SERIOZITATE-MULTUMESC. DAU FUNDA CEL MAI BUN RASPUNS.

Răspuns Câştigător
| anonimguy3 a răspuns:

Problema cu usturimea este datorata faptului ca, VIRGULA, capup penisului tau nu e obisnuit sa fie atins. Si eu am avut problema asta cand eram mic 8-10 ani, dar dupa ce am inceput sa ma masturbez am inceput sa imi obisnuiesc capul si nu ma mai usturat. Idea e: incearca sa il decalotezi (''belesti'') cat de mult poti tu sau poti incerca sa te masturbezi putin cate putin pana nu te mai ustura. Si nu daca iti obisnuiesti capul penisului nu te va durea cand vei face sex prima data, poate doar ffffoarte putin.

2 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Mda, problema ta e ca esti virgin si putin cam ingrijorat, daca nu ti se decaloteaza("beleste") tot acum te va durea putin cand o vei face prima data, timpul rezolva si problema ta!

| Abracadabra95 a răspuns:

E normala acea usturime nu iti fa griji pentru asta si lasa capul in pace la locul lui nu-l flitira pe afara ca e si normal sa se usture pentru ca ti se usuca acea zona fina big grin