| rlr09 a întrebat:

Am si eu o problema... am o prietena de vreo 3-4 luni si cam de vreo luna ne-am inceput viata sexuala... toate bune si frumoase pana acum vreo saptamana... am facut sex intr-o seara, totul ok, a mers foarte bine, sa zic asa laughing... apoi a doua seara am vrut iar, dar nu s-a mai sculat in totalitate, sau se scula si se culca pana sa apuc sa o introduc in vagin... care credeti ca a fost problema? acum stau cu grija, oare daca incerc iar tot asa o sa fie, sau? straight face Rog seriozitate si dau funda :p.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă în "copilăria" ta te-ai masturbat, acum uite unul din efecte!
Te faci de râs.
Pa, pa.

| Alcyon a răspuns:

Trebuie sa faci pauza o zi doua, ca sa-ti refaci energia. Dac-o faci in fiecare zi, cred si eu ca te lasa...

| pietrean a răspuns:

Dragul meu, la 16 ani, poti avea surprize de genul acesta, daca nu esti pregatit psihic cat de cat.Din acest motiv, tot se spune, ca dupa 18 ani,la majorat,ai fi pregatit sa-ti incepi viata sexuala,dupa ce cunosti destul de multe:si sexologie si despre responsabilitatea unui astfel de act.
Dar voi,cum vedeti ca va joaca hormonii in pantaloni,nu va mai ganditi care ar fi conditiile normale,ca sa va incepeti viata sexuala.
Poate conditiile in care ati vrut sa faceti sex,nu au fost cele prielnice:fara teama ca va prinde cineva, fara siguranta ca nu se poate intampla "ceva", fara acel preludiu creat de o atmosfera relaxata, frumoasa, atragatoare.Acum,dupa ceea ce ai patit,o s-a cam ramai traumatizat,o sa stai cu frica in san,ca se poate repeta! Asta a fost riscul,ca nu erati pregatiti sa faci cum trebuie un asemenea pas.
Tu ne ceri,sa fim seriosi! Eu,cel putin,incerc sa fiu cat de cat serioasa si din acest motiv,te intreb:
-cand ai incercat sa faci sex,cunosteai tot ce tine de un act sexual:preventie,despre ciclul menstrual,despre menstra,despre ovule si spermatozoizi,cat traiesc acestia,cand este perioada de ovulatie,cum se ramane insarcinata,care sunt riscurile unei sarcini nedorite?
-care ar fi diferenta intre a face sex si a face dragoste?
-daca ramane insarcinata, stii ce este acela un avort si cat costa?
-daca pastreaza copilul, cat este pensia alimentara, ce inseamna sa ai un copil, la varsta cand si voi sunteti niste copii?
Sper ca am fost destul de serioasa!

| sirD a răspuns:

Se poate intampla daca o doresti prea tare. O fi assta cauza?

| pietrean a răspuns (pentru sirD):

Esti cam micut si de asta nu stii cum se intampla:poate ejacula mai repede, daca o "doreste atat de tare"! Si da, dupa aia, sigur ca se culca.

| sirD a răspuns (pentru pietrean):

Nu fi asa arogant prietene ca e posibil sa fi avut mai multe prietene decat anii care ii ai tu... micutule

| pietrean a răspuns (pentru sirD):

As vrea eu sa mai fiu micutA!
Pe vremea mea, se "practica" fidelitatea in cuplu, dar si inainte de casatorie, in ceea ce ma priveste.
O zi buna, micutul lui mama!

| sirD a răspuns (pentru pietrean):

Se practica fidelitatea ori era mai greu de inselat din lipsa telefoanelor mobile si retelelor de socializare?
si nici nu se raspandea vorba din aceleasi motive
am lucrat in fabrica candva si acolo am invatat cat de usuratice puteti fi, femei "integre" ce sunteti
si tu babuto habar nu ai de sex din cate vad
e doar parerea mea, tu esti o aroganta ipocrita si atat... poate gresesc...
Cu multa iubire pentru babuta 'integra'

| pietrean a răspuns (pentru sirD):

Chiar gresesti! Asa cum ai facut si la inceput.
Babuta asta, ar da clasa unei femei si de 40 de ani! Si nu este doar parerea mea.Aroganta? Poate, ca stiu cine sunt si cum gandesc.
O zi buna si nu mai jigni, ca poate nici nu stii cat gresesti.(Sau in fabrica asa se vorbea?)

| Daniyu a răspuns:

Buna eu cred ca ar trebui sa te concentrezi mai mult daca pana acuma nu ai avut probleme, poate sa fie si de la emoti, o zi buna!

| Gheorghita_Marian_1966 a răspuns:

Ori esti prea stresat, ori te inhibi la,, maxim,,.