| alex_5578 a întrebat:

Am si eu o problema, iubita m-a pus sa aleg pasiunea sau pe ea, mi-a zis ca daca nu vand motoru pana nu incepe sezonu o sa ne despartimsadVoi ce ma sfatuiti? Oiubesc si pe ea dar si motoru este o pasiune puternica. DAU fundita

Răspuns Câştigător
| AndaWest a răspuns:

Da' ce,a damblagit? cu ce o incurca motorul tau? propune-i si tu ceva:draga mea eu renunt la motor daca renunti si tu la rujuri,machiajuri, hainele preferate si pantofi cu toc, sa vezi at cum schimba paginastraight facete trateaza km rauthinking

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Degeaba o iubesti, daca ea nu te iubeste. Daca te iubea, nu te punea sa renunti la un lucru, care iti place atat de mult. In schimb, daca argumentul ei este faptul, ca se teme pentru viata ta, atunci lucrurile se schimba la 180 de grade.
Discuta cu ea, si vezi, ce exact o nemultumeste! Comunicarea poate rezolva multe.
Succes!

| gigiro a răspuns:

Daca "m-a pus" si "mi-a zis"sunt la timpul trecut (?), si relatia trebuie sa fie tot la trecut.Cu "motoru", nu te pui.