| Alinnn96 a întrebat:

Am si eu o problema. M-am indragostit de colega mea de banca(prietena mea cea mai buna), ma gandesc mereu la ea.Dar are iubit de 2 ani, un prieten de al meu(nu chiar asa bun). Chestia e ca mai imi zice de el, si nu lucruri bune. Mi-a zis chiar ca ea nu simte ca il iubeste. Se despartisera acum ceva timp de el, dar s-au impacat iar... Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Spera. Poate poate.Nu aduce anul ce aduce ceasul.

| neutrino a răspuns:

Respecta-ti prietenul, iar o fata care-si barfeste iubitul nu este demna de respectul nimanui.

| SkyPilot a răspuns:

Apropie-te de ea, fa-o sa simta ca ai fi interesat dar fara sa ii spui direct (te porti frumos, o ajut, ii faci complimente, ii mai oferi cate floare). Daca deschide ea discutia, ii spui ca tu o placi dar stii ca nu este libera.

| MskDesign a răspuns:

Depinde numai de tine daca vrei sa ramai prietenul ei cel mai bun.Curaj!