| stefan1234566 a întrebat:

Am si eu o problema, vorbesc de ceva timp cu o fata care nu este din România și cu care m-am cunoscut pe internet.Problema este ca am inceput sa am mici sentimente pentru ea si chiar i-am spus asta.Ea mi-a răspuns că sunt un baiat drăguț, ca e diferit fata de ceilalti băieți cu care a vorbit si ca ar trebui să mă cunoască mai bine.Insa de un timp simt o anumită răceală in sensul ca nu prea mai vorbim deoarece spune că e ocupată si ca ii pare rau.Ce se trebui să fac? Sa rup legatura cu ea si din cauza faptului că nu suntem din aceeași tara si simt această răceală sau?

Multumesc!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pierdere de timp aceste asa zis relati virtuale

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, relatiile virtuale au sanse de reusita doar 1%, fiind in general relatii mincinoase, doar de flirt si amuzament.
Daca vrei intr-adevar o fata cu care sa fii fericit, lasa virtualul si internetul si cauta-ti o fata reala, pe care sa o cunsoti in realitate, sa-ti faci o realtie, sa iesiti impreuna si sa fii cu adevarat fericit.

| doctorandus a răspuns:

Scuza-ma dar poate fi un negru care zice ca e o fata, a ajuns in spital si-ti cere sa-i trimiti bani.

| LoveSleep a răspuns:

Chiar dacă nu te-ar evita si te-ar placea, tot ar trebui sa rupi legatura cu ea. E ok ca o relatie pe care o ai si la care nu vrei sa renunti sa devina o relatie la distanta, dar sa pornesti direct din stadiul ala, e un chin și nu merită osteneala. Decât dacă ești sigur că e singura femeie de pe planetă pe care o vrei.

| Sofer a răspuns:

Spune-i sa vina la tine în România. Nu trimite bani unei persoane pe care nu o cunoști. La fel am găsit și eu o africanca și îmi zice iubire laughing. Vrea sa vina la mine în România și sa ii trimit 1000 euro. Ai grija cu astea.

| anamaria82726 a răspuns:

Pana la urma dupa prea multa conversatie pe internet, cam inevitabil intervine aceasta raceala. Pentru ca pana la urma nu faceti activitati comune, nu va faceti amintiri impreuna, nu aveti prieteni comuni etc. Si dupa un timp subiectele pur si simplu expira. Si apare monotonia.
Inteleg ca ai inceput sa ai sentimente. Este pur si simplu o fata buna si draguta. Dar este destul de exagerat ca este din alta tara. Daca tu chiar consideri ca merita efortul, lupta pentru ea. Dar din cate ai zis nu pare sa simta la fel pentru tine si poate este in zadar.
Eu zic sa o intrebi derect daca simte si ea macar ceva acolo pentru tine si dupa poate vei lua o decizie.

| sanboss a răspuns:

Nu ai de unde sa stii daca ea are aceleasi sentimente fata de tine? ai vb cu ea pe camera sau doar prin scris si poze?

Ori va intalniti si incepeti o relatie ori las-o balta... pentru ca o sa suferi pe viitor si nu o sa mai dormi noptile. am patit-o cand eram si eu micut big grin

| Justme79 a răspuns:

Buna chiar mă uitam acum recent la câteva postării pe net a unor cuplurii care sau cunoscut exact ca și tine bineînțeles că până au ajuns să se vadă poate au durat și luni de zile dar au ținut legătura aproape in fie ce zi distanța nu este neapărat o problema atunci când îți place cu adevărat de cineva este greu o perioada până vă vedeți în persoana părerea mea numai insista să vorbești cu ea o perioada să vedem reacția iei iar după aceea vei primi răspunsul dacă și ea te place cu adevărat toate cele bune îți doresc