| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o dilema legata de un baiat, imi cer scuze de pe acum daca povestea mea va fi foarte lunga, nu va oblig sa ma ajutati, dar cei care o faceti va rog sa imi dati raspunsuri bine gandite, nu asa, la plesneala.
Imi place de ceva timp de el. Sunt o persoana foarte zvapaiata asa ca ies usor in evidenta, insa ascund foarte bine faptul ca sunt timida si sensibila, asa ca nu prea ma pricep la atrasul baiatului de care imi place. Ba mai mult, atunci cand atrag priviri ma uit drept in fata si din asta unii inteleg ca sunt cu nasul pe sus. De obicei baietii vin singuri la mine. Mergeam intr-o zi cu prietenii pe hol si imi spune o fata ca un baiat se uita insistent la mine. Era un baiat foarte frumos asa ca incep si eu sa ma uit la el. De atunci il tot surprind uitandu-se pe furis la mine (nu stiu exact daca o face sa vada daca ma uit eu sau nu). Ii dau like-uri pe fb in ideea de a-i transmite ca sunt interesata dar nu primesc nimic inapoi, il ciupesc pe fb si primesc tarziu poke back, apoi vin niste colegi ai lui si ma intreaba daca merg in excursie cu clasa lor. Nu stiu exact daca era vreun apropo strict adresat mie sau vroiau sa stanga *clienti* pentru excursie. Trec vreo doua luni si nu se intampla nimic mai mult. Ba chiar nu il mai prea vad deloc. Nu mai prezenta pic de interes, vin vacanta, se fac 3 luni si ceva, apoi apare la mine in clasa brusc cu un baiat facand niste glume proaste. Am ras cu ei, iar cel de-al doilea incepe sa vorbeasca non stop cu mine, nu mai scap de el. Incerc sa il salut pe A., baiatul de care imi place si nu raspunde pentru ca nu e pe faza, asa ca o las balta, apoi se intampla un incident la noi in scoala si el si prietenul lui incep iar sa faca glume si iar se uitau fix la mine, glumeau cu mine. Radeam si observ ca face ce face si se apropie din ce in ce mai mult de mine si baiatul cu care eram atunci pe hol, un coleg de-al meu, si cu care e de asemenea prieten, apoi zice in gluma: gata, spectacolu s-a terminat, intrati la ora si ne ia de umeri pe amandoi si ne baga in clasa. G., prietenul meu incepe sa rada si zice ca a fost intentionata atingerea respectiva, ca nu avea nici un sens sa ne bage in clasa din moment ce radeam cu ei. Trecem si peste asta, eu fiind rosie pana in varful urechilor, iar in timpul orei primim un anunt si clasele noastre sunt scoase afara in acelasi timp. El este certat de diriginte si statea in fata mea atunci si mie imi venea sa rad si nici el nu se putea abtine, se uita la mine, deci.
Cand am iesit de la scoala m-am intalnit iar cu el si i-am zambit si nu a schitat nimic. Eu interpretez unele semnale, dar oare sunt toate astea in capul meu sau chiar ma place si el?

Răspuns Câştigător
| olivert1310 a răspuns:

Voi omiteti un amanunt: multi baieti fac glume pentru ca le place sa faca show si sa atraga atentia mai ales fetelor, dar asta nu inseamna ca au intentii serioase. Baietii mai fac glume, mai apuca fata de mijloc, mai le zambeste si asta pentru ca le place cand vad ca este in stare sa va faca sa radeti. Tind sa cred ca tipul ala face la fel, poate sa-i placa de tine, ca arati bine si esti frumoasa dar nu atat de mult incat sa fie cu tine. Faza ca te-a chemat in excursie, pur ca sa faca rost de "clienti" noi, daca te vroia el, venea personal si te intreba nu trimitea pe altul sa te cheme. Ca te face sa razi, nu cred ca numai pe tine si in plus imi dau seama ca in majoritatea cazurilor au fost situatii comice la care se rade. Din analiza mea, citind tot ce ai povestit pana acum, nu gasesc niciun indiciu demn de luat in seama. Chestia este in subconstientul tau, iti place de el si fara sa vrei interpretezi gesturi simple in favoarea ta. Eu am patit-o grav cu o fata, niste gesturi ne la locul lor, a aprins scanteia, a inceput sa-mi placa de ea, si toate gesturile pe care le facea le interpretam ca pe niste semnale. Intr-o seara la un joc cu biletele cu nume, ea a extras de mai multe ori (simpla coincidenta) biletelul cu numele meu si zicea: Vezi "X", soarta!", atunci eu inebuneam dupa ea, pana intr-o seara cand mi-am luat inima in dinti si am intrebat-o pe mess daca ii place de mine, si ea imi zice ca toate alea au fost simple glume si ca ii pare rau ca am crezut asta, dupa ce m-am consumat 3 luni de focul ei. Si mie imi plac majoritatea colegelor mele, le fac sa rada dar nu imi place de niciuna asa la modul ala, incat sa fiu cu ele. Ai grija ce faci si nu te pripi, sa nu-ti iei teapa si sa iesi ciufulita (metaforic vorbind) din situatia asta. Asa cum am spus, nu mi se pare niciun gest pe care l-a facut, special, ci totul este normal, datorita conjuncturilor.

7 răspunsuri:
| ѕოiℓε01 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si din vorbele lui si mai ales gesturile pe care le face iti vei da seama daca te place sau nu. Daca se uita insisitent la tine, iti zambeste si te face sa razi inseamna ca te place. big grin

| BountyLoverXD a răspuns:

Si mie imi place de un baiat si din simplul fapt ca el doar se uita mai des la mine, doar din asta cred ca ma place, poate ca chiar ma place daca chiar se uita la mine, poate ca nu, poate se uita la altceva din jurul meu nu al mine, ca in rest nu vorbim niciodata nimic, si eu sunt in dilema, dar daca tu chiar te distrezi cu el poate ai ceva sanse happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt sanse mari sa te placa, dar ar fi bine sa nu te pripesti fiind sigura ca te place, asteapta sa vezi mai multe semnale de la el inainte de a actiona! happy
God bless you!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Minecraft.net
https://m.youtube.com/channel/UCz-rNAOvBDbnaBPQe-Zsh7g
Vand petarde la 3 lei

| aidaindragostita a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat cam la fel doar ca eu cand incercam sa ma apropii de el, el ma respingea. dupa parerea mea daca vrei sa stii daca te place nu l mai baga in seama si stai mai mult cu un alt baiat daca te place vei observa imediat va fi gelos

| loveme95 a răspuns:

Interesantbig grin,pai ce sa spun...sunt sanse ca el sa te placa, din moment ce se uita la tine si radea cu tine etc. Poate a venit in clasa la tine din vrute sa zic asa, mai lasa putin timp si vezi ce urmeaza, daca tot continua cu aceste mici atingeri care nu cred ca e doar asa in ras, probabil te-a atins ca sa iti dea un semnbig grin

| olivert1310 a răspuns (pentru loveme95):

A atins-o ca sa-i dea un semn? Pe mine tipa aia ma lua in brate cand avea ea chef si mi-a zis ca a fost ceva normal. Nu mai pun botu' asa repede si asa ar trebui sa faceti si voi. Pana la urma urmei tine de protectia emotionala pe care ti-o oferi, cine vrea sa fie cu inima franta mereu?