| anonim_4396 a întrebat:

am sj euu o mica intrebare adica nici nu stiu cum sa ii sp thinking iubesc sj eu o fata enorm de mult sj nu stiu cum sa fac sa ma conving ca sj ea ma iubeste doar pe mine? as vrea sa fie a mea pentru toata viata numai a mea puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Buna,EVO.happy
Ma bucur ca iubesti si esti indragostit,este unul din lucrurile cele mai minunate care se pot intampla oricarui om!
Intotdeauna cand iubim,ne temem atat de mult sa nu pierdem aceasta stare de bine incat facem gesturi care nu ne caracterizeaza,spasmodice si grav incriminatoare,al caror rezultat este exact contrariul a ceea ce dorim.
Secretul in toata povestea ta,se numeste incredere.
Va trebui sa ai incredere in fata ta draga,in ceea ce-ti spune si ce-ti arata.
Cat timp tu ii dai totul si ea la fel,nu lasa nici o indoiala sa-ti patrunda in suflet.
Iubirea e sa dai sansa cuiva sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face.
Traieste-ti fericirea si cauta s-o pastrezi,n-o consuma pe toata,inainteaza cuminte,gradat,savureaza fiecare clipa, fiecare cuvant, fiecare zambet si fiecare sarut, ofera fara sa astepti ceva in schimb, fericit doar pentru ca poti sa oferi!
Si dorinta ta se va implini.happy

Răspuns utilizator avertizat
| greece12 a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Te inseli.
Traieste-ti viata cat poti mai bine si, peste 30 de ani, cauta-ma, vei avea si tu aceeasi parere.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stiu ca e greu, dar de ce sa nu isi exprimi sentimentele?

daca nu ai incredere in iubirea ei in veci nu vei avea, atata timp cat vezi fapte de ce o judeci ca nu te iubeste?
crede in ea,cand vezi ca te insala atunci sasi pierzi increderea, apropo o fata nu-i o pasare sa ti in colivie are si ea libertatea ei, si nu te lasa orbit de iubire, gandeste rational, in timp vei vedea pe cine oiubesti si vei regreta, iubirea emotionala se duce in timp, dar o iubire rationala niciodata

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga.
Si daca fata te-ar iubi si ar fi numai a ta, ce faci cu ea?
Te insori?
Ca nu o sa stea nici una pe presul tau de la intrarea in casa.

Te-as invata una-alta, dar nu inteleg care-i finalitatea intrebarilor tale.

Tie tzuc, si vezi de carte si de tine.

| lolylolypops a răspuns:

Vorbeste cu ea si lasa scrisul de analfabet la o parte, e un prim pas!