| anonim_4396 a întrebat:

am un iubit de 1 an si 3 luni, ne intelegem foarte bine, ne iubim si tinem foarte mult unul la altul! insa, eu mi-as dori sa-l determin sa ma iubeasca foarte mult, sa fie nebun dupa mine, dar nu stiu cum as putea sa ating aceasta "scara"?! el e in alt oras la facultate si mi-as dori ca desi e mai departe de mine sa-mi simta lipsa, sa-mi duca dorul si sa se gandeasca mai mult la mine, de aceea mi-as dori sa nu devina influentabil in ciuda distantei si sa-l determin sa fie nebun dupa mine! dar cum?sad

4 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Si eu vreau acelasi lucru,crede-ma! Intr-un fel are dreptate AnkYy, dar parca vreau mai mult! Stiu ca ma iubeste, la fel ca si tine, dar parca il vreau ca la inceput!

| harciog a răspuns:

Du-te naibii, inseamna ca nu stii cum e sa se inbolnaveasca cineva si sa faca o obsesie pentru tine.Simti ca nu mai poti respira nu te mai prosti asadar.

| cobritsA a răspuns:

E la distanta,tu crezi ca daca nu va vedeti prea des o sa te uite, nu-i adevarat! o persoana care te iubeste cu adevarat nu te uita, chiar daca il parasesti el tot sa gandeste la tine.si faci si o mica greseala,el pune suflet la tine cum vrei tu sa te iubeasca si mai si mai si mai mult, dar daca tu sa zicem ca vei gasi alt baiat, nu se va simti prost? bine dar daca tu zici ca il iubesti sa nu il parasesti. daca nu da semne ca va despartiti vorbiti si iti spune ca te iubeste eu nu cred ca minte sau ca se joaca cu sentimentele tale.(asta-i parerea mea).am avut prieten carora li sa intampalt si din aceasta cauza ti-am zis asta. bafta! iubeste-l in continuare

| AnkYy a răspuns:

Nu-ti doresc asta, sti de ce? Din moment ce voi va vedeti mai rar iubirea e destul de mare iar daca ar fi toata ziua bot in bot cu tine te-ai plictisii, te-ai scarbii si nu ai mai avea ce noutati sa mai aflii de la el si ati sta impreuna asa...nu stiu daca ma intelegi dar mai bine ai lasa-o asa cum e.Fi sigura ca te iubeste suficient din moment ce e departe de tine dar nu da semne ca ar vrea sa va despartiti.