| ___qAFG a întrebat:

Salut, am un iubit, merg des la el, ne înțelegem foarte bine, vorbim aproape orice, sunt foarte deschisa în fata lui, relația noastră merge super bine. Am făcut sex, fiecare data e diferit descoperind ceva nou, însă până la satisfacerea nevoilor.
Aici am 2 probleme.
1. De fiecare dată am făcut sex între o ora și 3 ore, o perioada de timp bună însă eu nu ma termin. Îmi e jena sa ii spun treaba asta, ma simt foarte bine cu el însă nu pot ajunge la orgasm pana nu ma gâdila el puțin mai mult, dacă înțelegeți fetelor ce zic. Și chiar îmi e foarte rușine sa ii spun asta, o face însă nu cat timp am nevoie fiindcă îmi ia 5-6 minute deci ar trebui continuu. Ce pot face? Chiar nu vreau sa ii spun asta...îmi este rușine.
A 2 a problema
Înaintea lui am mai avut un singur partener cu care am stat 2 ani, cu el am făcut și sex oral
cu actualul nu.
Și chiar îmi face placere sa fac asta însă ca la prima problema îmi e rușine sa ii spun iubitului meu ca vreau sa ii fac oral.
Va rog sfaturi! Și fără chestii gen discuta cu el.
Astea nu vreau sa le discut.
Cum eu îmi dau seama ce își dorește el în pat asa as vrea sa își dea și el seama.
Nu e evident când o femeie nu ajunge la orgasm?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Este evident ca nu ajungi la orgasm. Doar ca iubitul tau creda ca daca are cantitate are si calitate actul lui sexual.

Desigur ca trebuie comunicare, dar spui ca iti este rusine. Vorbiti despre orici, dar totusi ai acest prag emotional.

Poti sa ii spui aceste lucruri cand vorbiti despre sex in general, nu facand direct referire la voi. Desigur o sa gasesti o ocazie cand va uitati la un film, de exemplu.

Despre faptul ca tu ai nevoie de 5 - 6 minute de atingeri ale "butonasului", poti sa il conduci tu discret in timpul partidei de sex. La inceput nu te astepta sa ajungi direct la cele 5 - 6 minute. Crestele progresiv, si arata-i de fiecare data cat de multumita si sayisfacuta esti.

Partea cu sexul oral o poti face la inceputul actului, dupa ce iti face el, fara sa il intrebi sau sa-i spui. Va fi incantat.
Daca el nu iti face sex oral, poti tu sa il oferi prima aceasta placere. Sunt sigur ca va jucati in pat si sunt momente in care ajungi aproape de penisul lui, iar el de vaginul tau.

Felicitari si succes.

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita daca pe viitor ai respecta planul Creatorului și ai face sex numai după căsătorie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce relatie trista e asa in care nu vreti sa discutati...
cumpara-ti un vibrator, te va ajuta sa ajungi la orgasm
si legat de sexul oral, cat de complicat e sa il lipesti de pat si sa te apuci de treaba? crezi ca te va refuza un barbat la asa ceva?

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu vrei sa-i spui ca tu nu ai orgasm si el nu-i capabil sa ti-l produca, nu vei avea niciodata satisfactie sexuala, te vei umple de frustrare si la un moemnt dat vei rupe relatia.

Cat despre sexul ora, il puteti proactiac in cuplu, numai daca ambii partneri sunt de acord. Poate partnerul actual este scarbit de sexul oral sau poate considera ca-i injositor sa-ti ceara sau sa-ti faca sex oral.

In ambele probleme tu trebuie sa initiezi o discutie cu el, ce va putea imbunatii relatia voastra sexuala, fiindca sex fara orgasm este deja un mare fiasco in viata ta personala si daca nu-i spui ce sa-ti faca, nu va sti niciodata ca nu-i capabil sa te satisfaca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, nu este evident. El poate să își dea seama, poate nu. Astfel pot trece ani se zile în care să nu fii satisfăcută și să cazi ușor pradă ideii de a-l înșela.

| VoidEternal a răspuns:

"O face însă nu cat timp am nevoie"
E suficient să-i spui "mai vreau" atunci când se oprește. Sau "continua te rog". Sigur o sa te asculte. Nu trebuie sa ai neapărat "o discuție".

Iar în legătură cu subiectul doi, nu aștepta să-ți ceara el. Daca tu vrei și îți face plăcere, just do it. Șansele să nu îi placă și lui sunt extrem de mici. Ridicol de mici.

| iulia0514 a răspuns:

Draga mea ideea este în felul următor voi ca cuplu trebuie sa comunicați ca dacă nu comunicați o sa rămâneți nesatisfăcuți amândoi și e stresant cu rușinea nu rezolvi nimic ca dacă nu discuți cu el despre asta nu va ști niciodată cum sa te satisfacă și nici tu pe el și asa nu merge! Deci vorbește deschis cu el mai întâi despre ce îi plac lui după despre ce-ți place ți-e, nu e o rușine să-ți întrebi partenerul despre ceea ce îi place din contra va apreciahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai TAIE MULT din ce ai scris aici - De fiecare dacă am făcut sex între o ora și 3 ore

Vezi că intri in - REPARAȚII CAPITALE - după ce faci sex 1 oră cu un BĂRBAT.

O femeie face și 5 ( CINCI ) orgasme în 1 oră de sex REAL, nu IMAGINAR.

Cum reușește asta FĂRĂ să obosească bărbatul și să îi dea sângele pe nas de la efort?

- bărbatul pe spate și femeia peste el

- sau bărbatul pe spate în pat dar rezemat de spătarul patului de la cap și femeia peste el

Orgasmele și le face femeia cu RELAXARE UȘOARĂ după fiecare orgasm și cu REDUCEREA RITMULUI câteva minute după fiecare orgasm al femeii.

DECI - dacă făceai sex măcar 60 de minute FĂRĂ OPRIRE făceai măcar 2 - 3 orgasme și intrai și în REPARAȚII CAPITALE măcar 1 zi, adică a 2 zi NU făceai sex nici dacă vroiai.

3 ore, adică 180 de minute de sex FĂRĂ OPRIRE cum spui tu că faci - VISEZI prea mult.

| Willis a răspuns:

Cine are experiență ar trebui să își dea seama, dacă ajungi la orgasm.
Dacă nu are experiență, nu își dă seama, nu înțeleg, nu te întreabă și el?
Apoi într-un final, dacă nu își dă seama singur, tot tu trebuie să îi spui.
Îi poți spune că ești super mulțumită de prestație, că e nemaipomenit, doar că la final, tu nu termini ca și el...va înțelege.
Apoi își va da silința să termini tu prima, asta dacă ține la tine.