| toni69 a întrebat:

Salut,aproape implinesc 17 ani si am avut contact sexual cu prietena mea, tin sa mentionez ca contactul a fost protejat ( prezervativ DUREX) de fiecare data.TIN SA MENTIONEZ CA NU MI AM DAT DRUMUL in ea niciodata, asta stiu sigur.Dar odata am vazut pe penis( cu prezervativul pus) niste urme albe.Sunt foarte nelamurit ori o fi iesit sperma ori ea s-a excitat ori o fi de la lubrifinat.Tin sa mentionez ca prezervativul continea foarte mult lubrifinat. Exista sansa sa fii ramas insarcinata? Vreau sa mai mentionez ca o singura data am vazut urmele acelea albe, de celelalte dati ( tot protejat) nu a fost nicio urma alba pe penis.Este vreun risc. INCA CEVA PREZERVATIVELE AU FOST CUMPARATE DE LA FARMACIE.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Glandele situate in vaginul femeii in timpul sexului secreta un lubrefiant precum si secretii vaginale care in amestec cu lubrefiantul existent pe prezervativ se poate ca au putut la un moment dat sa fi format acea substanta albicioasa cu aspect de sperma. De asemenea ar trebui sa stii ca aceste secretii nu se produc mereu si intotdeauna la fel, in unele cazuri pot lipsi. Daca tu esti convins ca nu ai ejaculat niciodata nici macar in prezervativ cu toate ca puteai s-o faci fara probleme, se naste intrebarea cam in ce mod s-ar putea intampla ca fata/ femeia sa poata ramana gravida in lipsa spermei in cazul in care prezervativele au ramas intotdeauna intacte. Te poti linisti definitiv deoarece in situatia descrisa de tine NU EXISTA nici cea mai mica posibilitate de a se forma si instala o sarcina.Multa sanatate.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masaj i ai facut prietenei tale? poate de la masaj ai aprinso pe prietena asta a ta.

| toni69 explică (pentru CristiDinBucuresti):

A fost si preludiu, dar sunt sanse sa fii ramas insarcinata, urmele alea or fi de la lubrifiantul prezervativului sau a spermei, ori fi fost sanse sa iasa?

| KamaSutra a răspuns:

Nu e niciun risc

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, sansele de a ramane gravida sunt mici.