| Bubu_Elyna_1997 a întrebat:

As vrea sa stiu de ce mi-a venit mentruatia timp de o zi dar foarte putin. Mentionez ca iau niste pastile MEDOFLUCON... si LOMEXIN Ovule vaginale? va rog astept raspunsurii mentionez ca am facut si un test de sarcina si mi-a iesit negativ :O

6 răspunsuri:
| cristi10grei a răspuns:

Stiu ca o amica lua aceste medicamente, si la fel patea, mereu se panica happy stai calma poate fi intarziere happy

| Bubu_Elyna_1997 explică (pentru cristi10grei):

Adicaa vrei sa spui ca i-a venit menstruatia timp de o zii, si foarte putinn? Pe mine asta ma nelinisteste sad

| cristi10grei a răspuns (pentru Bubu_Elyna_1997):

Sincer nu ai de ce sa stai ingrijorata si ea a patit la fel ca tine, e normal ca voi fetele sa aveti intarzieri sau dereglari! asa ca stai linistita

| crystalclear a răspuns:

Chiar am intrebat o amica acum 10 minute in legatura cu problema ta, a zis ca ia anticonceptionale si i s-a intamplat cam acelasi lucru nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi

| Bubu_Elyna_1997 explică:

Ovulele vaginale iti poate deregla menstruatia? sau sa intarzie?

| cristi10grei a răspuns (pentru Bubu_Elyna_1997):

Sindromul ovarului polichistic

Sindromul ovarului polichistic cauzeaza tulburari hormonale pe fondul lipsei ovulatiei, conducand la o secretie insuficienta de estrogen, progesteron si testosteron. Afectiunea poate favoriza instalarea amenoreei sau intarzieri ale menstruatiei, precum si aparitia pilozitatii excesive, dificultatea pierderii kilogramelor in plus sau infertilitatea. Tratamentul de specialitate este singura cale prin care aceste simptome pot fi ameliorate... totusi stai linistita happy nu-i nimic