| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sfatul unor persoane care au cat de cat habar....In seara asta vreau sa fac sex neprotejat cu iubita mea. E posibil sa ramana insarcinata daca nu ejaculez in ea? Adica nu prea am auzit pe nimeni sa ramana asa insarcinata, decat pe aici pe TPU..nu cred ca se ramane asa repede insarcinata ce naiba...voi ce ziceti?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este posibil sa ramana insarcinata. Stiu sute de femei, inclusiv cateva prietene care au ramas insarcinate astfel, de aceea metoda este rezervata strict cuplurilor care isi pot asuma un copil. Daca nu te deranjeaza prea tare posibilitatea de a deveni parinte anul asta, o poti face. Daca ai cea mai mica problema legata de asta, mai bine te abtii, ideea ca n-o sa ti se intample tocmai tie este prosteasca.

| SamSon a răspuns:

In timpul actului sexual, se elimina spermatozoizi si o lasi gravida fara sa ejaculezi in ea.

| Anndddra a răspuns:

Eu am facut neprotejat, luna trecuta, in ziua cu risc mare de sarcina (deoarece uitasem) si nu am patit nimic. El a ejaculat in afara, si cu toate astea nu am patit nimic de la acel lichid.

| neutrino a răspuns:

Da, daca vrea ea.

| Alcyon a răspuns:

Eu cred ca ai facut o greseala, riscand astfel. In locul ei, n-as fi acceptat asa ceva. N-ai idee ce presupune un avort. Exista riscul sa nu mai ai copii niciodata! Nu mai pomenesc de aspectul moral sau de cel religios... Daca prietenii tai n-au avut probleme, asta nu inseamna ca tu n-o s-o patesti. Multe cupluri au probleme de fertilitate. E posibil ca femeia sa nu fie foarte fertila (stii ca unele se chinuie ani de zile sa ramana gravide) sau mai exista posibilitatea ca spermatozoizii barbatului sa nu fie foarte "vioi". Asta un inseamna insa ca si voi doi sunteti la fel. O femeie cu o fertilitate normala, poate sa ramana gravida din prima.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chestia este ca stiu cupluri care fac chestia asta de ceva timp si nu a ramas niciuna gravida...nu stiu ce sa zic...nu sunt pregatit pentru un bebe, deci cred ca nu o sa incerc asa ceva sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eşti prea sărac să mergi la farmacie să cumperi un prezervativ?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

LoL am, Dar Sexul cu prezervativ este ca si cum ai mirosi o floare cu masca de gazewinking

| HueyFreeman a răspuns (pentru anonim_4396):

Placebo. Daca nu ai facut neprotejat, atunci cum de stii ca e mai bine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am dat 5 numere in decurs de 90 minute, neprotejat.....stiu sunt un nemernic sad De fiecare data am ejaculat afara.Acum nu ramane decat sa asteptam si sa riscam sad Iubita mea a zis ca nu vrea sa ia pastila de a doua zi, deci peste 2-3 saptamani o sa ii cumpar 2 teste de sarcina. App am uitat sa precizez ca ciclul i s-a terminat joi si este regulat. Multumesc mult pentru sfaturi. Va pup!

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

1/ Ai vrea (numai) tu. 2/Fata stie, daca nu e minora, ca e periculos, placerea ta poate fi satisfacuta numai intro perioada anume intre ciclurile menstruale.

| Neuronul a răspuns:

Sunt cupluri care sunt căsătoriţi de ani întregi şi încă au relaţii sexuale protejate.
Înţeleg că sexul neprotejat creează mai multă plăcere, dar totodată vine cu câteva riscuri pe care nu cred că eşti dispus să ţi le asumi momentan.

| Dannybravo a răspuns:

Nu te lua dupa toti tampitii care posteaza pe aici. Eu fac sex cu prietena mea de 3 ani de zile NUMAI neprotejat( prezervativul= moartea pasunii pentru amandoi). Nu are cum sa ramana insarcinata daca o faci cum trebuie. Daca ai control asupra ta si poti sa o scoti la timp nu are cum sa ramana insarcinata este pur si simplu imposibil. Chiar daca in timpul actului sexual tu scoti acel lichid preseminal ( care are rol de lubrifiere) NU CONTINE SPERMATOZOIZI, acel lichid nu este eliminat din testicule si nu are nici o legatura. Asta primul numar.

Abia la al 2-lea numar este un risc foarte mic, deoarece mai raman spermatozoizi pe canal dupa prima ejaculare, iar acel lichid se amesteca cu acestia la al 2-lea numar si sunt sanse foarte mici. Eu dupa primul numar urinez, mai fac o pauza iar urinez si in 3 ani de zile nu am patit nimic. In primul rand urina curata canalul si omoara spermatozoizii ramasi. Daca vrei foarte sigur fa sex o singura data, dar sa ai control.

Apoi e si varianta cand fac sex neprotejat cu ejaculare inauntru, 1-3 zile dupa menstruatie, uneori daca e prea mare cheful si in timpul menstruatiei ( da stiu gretos, nu si pentru noi), insa asta sa faci doar daca are ciclul regulat sau daca il are intarziat, dar toate astea dupa ce capatati experienta.

| sofisis a răspuns (pentru Dannybravo):

Acel lichid transporta spermatozoizi ramasi si daca ai ejaculat ultima oara in urma cu 2 zile. Deci e fals ce spui tu acolo, cum ca doar la al doilea numar e risc.
Asta 1 la mana.
Doi : urinatul nu este metoda contraceptiva.Nici la tine, nici la ea.Nu curata nici pe naiba de tot.
Nu vad de ce ai face sex cand e la menstruatie. Se poate ramane insarcinata si atunci la fel de fain si frumos.
Mi se pare iresponsabil sa spui ca daca voi nu ati patit-o, e bullet proof metoda.E posibil ca unu din voi sa aiba momentan o infertilitate temporara, daca nu chiar permanenta. E posibil ca metabolismul prieteni tale sa nu fie inca gata pentru o sarcina. Motivul pentru care nu a ramas nu este skill-ul tau in pat. Te asigur.
A, plus ca sunt barbati care elimina si sperma inaintea ejacularii propriu-zise.

| Dannybravo a răspuns (pentru sofisis):

Tu vorbesti in cunostinta de cauza? sau doar ce ai citit pe alte forumuri? In primul rand avem amandoi 28 de ani, si avem un copil ( ca sa vezi a fost facut ca l-am dorit nu a fost un accident, nu stiu cum calcula ea zilele fertile si tampenia de a ii iesi fata, ca oricum a iesit baiat, si a ramas in primele 2 luni). Asta se intampla la 24 de ani, iar de atunci pana in zilele noastre nu a mai ramas. As zice ca avem noroc, insa si prietenii nostri apropiati fac acelasi lucru, ca sa vezi, acelasi rezultate. Poate suntem toti impotenti temporar sau total cine stie.

Nu am zis ca urina este o metoda contraceptiva( la ea in nici un caz), dar poate ai studia si tu sa vezi ce tevi (canale) sunt prin scula barbatului, si sa vezi cum sunt pozitionate si cum functioneza si poate faci si tu vreo conexiune. Nu am timp si nici nervii sa iti explic de unde ies spermatozoizii pe unde se duc si unde raman si cati raman dupa ejaculare. Insa urina iti spun sigur ca desi nu ii curata ii face sa devina cat se poate de inactivi. Pana la urma am discutat cu ginecologul nostru, si ne-a spus ca este intr-adevar un risc matematic, insa nu stie de vreun caz.

Skillul meu in pat? esti vreun gamer sofisticat? si o arzi cu lol si roflmao? Or fi barbati care elimina sperma inainte de ejaculare, or fi si barbati care elimina sperma si nefacand nimic, la 7 miliarde de oameni cati suntem, vreo 3 miliarde barbati sigur sunt tot felul de anomalii, eu vorbesc de cazuri normale si in speta de cazul meu.

| sofisis a răspuns (pentru Dannybravo):

Faptul ca te agiti atat nu ma misca deloc. Raman la tot ce am spus, pentru ca nu e nimic eronat.
Mi se pare iresponsabil sa spui unei persoane (mai ales mai mici ca tine) ca e ok sa faca sex neprotejat.
Stiu cum e cu toate tevile, stai calm...stiu si de unde ies si unde se duc.
De aici si spun ca e mai corect ce am spus eu decat ce ai spus tu.