| sonike a întrebat:

Astazi am cunoscut o fata si sa zicem ca ne placem unul pe altul, ea e o fata super de treaba, intelegatoare, inteligenta, si tot ce e de bine, si chiar acum din prima zi, ne-am sarutat.
Ea chiar merita sa fie iubita, iar eu simt in mine doar ca o plac, nu si o iubire, dragoste sau ceva de genul asta, insa vreau sa fac ceva, sa incep sa o iubesc si sa tin la ea. In viata mea am iubit 2 fete, pentru amandoua am suferit. asta acum 3 ani, de atunci nu am mai iubit pe nimeni, si vreau sa incep sa iubesc aceasta fata. Sfaturi cum sa procedez.

6 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu grabi lucrurile, ia-o incet, cunoaste-ti-va, si nu o insela, daca vrei o relatie serioasa..Si mai multe sfaturi nu am, doar sa ai rabdare cu ea, si sa o iubesti, orice ar fi.

| Adry05 a răspuns:

Ia.o încet. Poate vei începe să simţi pe parcurs.

| abcabcabc a răspuns:

Petreci cat mai mult timp cu ea si treptat te vei indragosti de ea maiales daca prezenta ei te binedispune

| Fluffy69 a răspuns:

Awwww ce dragut, v-ati sarutat! :x Pai dupa cate spui pari indragostit. Fa ce iti spune inima :))

| bluestar23 a răspuns:

Nu te poti indragosti din prima, dupa cum vorbesti despre ea pot spune ca incepi sa dai semne. In timp toate se rezolva.

| Micii69 a răspuns:

Nu poti obliga inima sa iubeasca o alta fata. Tu acum esti speriat ca o sa te faca si ea sa suferi dar nu uita ca nu toate sunt la fel. Parerea mea e ca ar trebui sa petreci mai mult timp cu ea si sa vezi daca va potriviti. Altceva nu poti face. happy