| asdfgasd a întrebat:

Salut baieti, am si eu o intrebare... imi place de o fata din clasa mea, am 15 ani, la fel si ea. suntem la sfarsitul primului semestru dintr-a 9-a mate-info, dar stam in orase diferite. de cand am vazut-o prima data in ochi mi-a placut de ea la nebunie, de atunci nici macar nu mai am curaj sa ma uit in ochii ei, pentru ca sunt mai timid de fel si asta nu imi place la mine. am observat ca doar pe mine ma saluta dragut si asta m-a facut sa cred ca si ei ii place de mine, mai mult de atat, in unele ore se uita la mine, dar sunt timid si nu stiu ce sa-i spun, cum sa o abordez, vorbesc cu ea doar cand vine la mine si ma mai intreaba cate ceva si atunci cand ma saluta, eu sunt cam la fel de bun la invatatura ca ea, dar de cand am vazut-o prima data mi-a stat gandul numai la ea si am inceput sa iau note mici, si asta ma descurajeaza si mai tare pentru ca ea ia numai 9 si 10 aproape, nu stiu ce sa fac, chiar daca imi spuneti sa incep sa stau mai mult pe langa ea sau sa nu o bag o vreme in seama ca sa vad daca insista si ii place de mine, fiti mai expliciti va rog, ca eu sunt cam timid si scuze ca va complic intrebariile, vreau sa stiu:
1. cum sa imi dau seama ca ma place, dar pe langa faptul ca doar pe mine ma saluta dragut si mai vine pe la mine sa vorbim
2. cum sa nu mai fiu asa timid? nu am curaj nici macar sa stau pe langa ea ca poate fac ceva gresit, nu stiu cum sa o abordez, daca aveti vreo sugestie, va rog
3. credeti ca daca iau note mai mici ca ea la scoala isi va schimba parerea despre mine?
si alte sugestii va rog, dau funda, chiar imi place mult de fata aceasta, e deosebita, de asta si fac un subiect pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| VladFurouncul a răspuns:

In primul rand explica ce intelegi tu prin a "saluta dragut" laughing) Doar pentru ca e vesela cand te saluta nu inseamna neaparat ca ii place de tine, poti fi la fel de bine si in friendzone, daca ma intelegi... Faza cu uitatul la tine poate fi insa un semn destul de bun, dar ar trebui sa ne mai spui si ce anume vorbeste ea cu tine, conteaza lucrul asta laughing
Sfatul meu e sa nu vorbesti foarte mult cu ea, sa nu te bagi in seama in mod exagerat, ci sa pari doar interesat de ea, sa ii raspunzi la fel de "dragut" la salut si sa te uiti si tu la ea cand iti mai arunca ocheade laughing Fetelor le place putin mister, asa ca nu te aventura din prima in discutii prea "fierbinti", ci uita-te la ea cu subinteles, uneori chiar pari putin indiferent, testeaza-i reactiile... Vezi daca e nervoasa sau geloasa atunci cand n-o bagi in seama laughing Dupa ceva timp, invit-o in oras! Acolo frate, dezlantuie-te! big grin Fii vorbaret, adu-i ceva, incearca sa faci tu primul pas si sa duci discutia in sensu dorit de tine, insa nu asa direct. Fa-o sa rada si fii vesel, cred ca o sa tina! big grin
Cat priveste notele mici, stai flex. E o faza normala a indragostirii, crede-ma laughing O sa treaca.
P.S: sfatul asta vine de la un forever alone de 17 ani virgin. Am furat ideile lu vara-mea insa laughing)

| asdfgasd explică (pentru VladFurouncul):

Ai dreptate. mersi de sfat big grin tot mi-e jena putin cu unele note mici dar dupa cum spui tu nu prea conteaza, daca i-ar placea de mine nu s-ar interesa de note, ci de mine in general happy am observat ca e timida cand ma saluta, iar cu altii nu are probleme, asta voiam sa zic mai exact, oricum mersi mult, daca nu vine un raspuns mai bun iti voi da funda! big grin

| asdfgasd explică (pentru VladFurouncul):

Ai dreptate, merci mult, daca i-ar placea de mine nu cred ca s-ar uita la notele mele, ci la mine in general happy, la faza cu salutul nu am fost prea exact, am observat atunci cand ma saluta este cam timida, si asta doar la mine, pentru ca am analizat cum se comporta cu mine si cum se comporta cu altii, oricum, mersi mult, poate iti dau tie funda daca nu vin alte raspunsuri big grin

3 răspunsuri:
| Interfectorem a răspuns:

Nu ți-aș recomanda să te cuplezi cu o fată din clasa ta, oricât de tentant ar fi. După ce vă despărțiți... va fi urât.