| Freadom71 a întrebat:

am fimoza si rar pot sa-mi decalotez penisul (jumatate) insa nu imi prea place senzatia aceasta (de a-mi atinge capul penisului) este vreo problema in acest caz?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca fimoza care de fapt este o boala care afecteaza penisul, nu este tratata corespunzator incat sa fie eliminata si astfel penisul sa devina clinic sanatos, in acel caz in functie de nivelul/gradul de gravitatea/severitate a fimozei, barbatul respectiv dupa ce-si va incepe viata sexuala, de regula in majoritatea cazurilor NU va reusi sa intretina acte sexuale placute, normale si satisfacatoare de obicei din cauza durerilor care apar in timpul actului sexual.
https://www.youtube.com/watch?v=bRlgTBoAXrQ
https://www.youtube.com/watch?v=fYSrH4xFz7I
Probabil iti vor fi de folos si de ajutor imaginile prezentate in aceste filmele educationale. Multa sanatate!

| seth2016 a răspuns:

Frate, ai fimoza, ba cu grad mare, ba cu grad mai mic, ba ai frenul scurt, sau ambele.

Daca vrei freedom for your penis mergi la doctor si iti va da un tratament pentru ambele probleme. Nu mai trage de el ca-l poti strica mai tare.

| Freadom71 explică (pentru seth2016):

Cum adica frenul?

| seth2016 a răspuns (pentru Freadom71):

Ai zis de ata penisului, care se numeste fren.