| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Care sunt semnele prin care un baiat iti arata in mod indirect ca te place sau simte ceva pentru tine?

24 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai in afara faptului ca se uita la tine cu niste ochi sclipitori, face orice sa iti atraga atentia

| WhatMeanLove a răspuns:

Asta e din pacate... daca nu aveti cum sa va intalniti ar fi ciudat sa aveti o relatie "virtuala" si nu reala.Fiindca nu te-ar putea saruta, simte, atinge si care ar fi rezultatul?

| neutrino a răspuns:

Un baiat te poate place fara ca tu sa realizezi acest lucru. Aceasta se intampla ori atunci cand varsta celor doi este destul de mica si el nu stie ce si cum sa faca, sau el nu se poate angrena intr-o eventuala relatie cu tine, din diverse motive. Un baiat care te place si doreste sa fie cu tine, face pe naiba-n patru pentru ati atrage atentia spre el si pentru ati fura macar o promisiune ca te vei intalni cu el.

| Crisstttina a răspuns:

Te priveste insistent, iti zambeste.

| αʅҽxƈσσʅʅ a răspuns:

Sincer, eu cred ca relatiile la distanta nu merg bine, dar baiatul chiar te place...

| PangeeaRogvaiv explică (pentru αʅҽxƈσσʅʅ):

Multumesc pentru raspuns, insa sunt unele persoane, care foarte greu lasa sa se vada anumite lucruri...

| thelowe a răspuns:

Depinde de baiat.sunt unii care reusesc foarte bine sa isi ascunda sentimentele incat sa nu iti dai seama de ele.ar putea fi considerat un semal ca te place daca incearca prin diferite mijoace sa fie aproape de tine, daca il descoperi ca te priveste si atunci cand il vezi isi retrage repede privirea ca si cum ar fi fost descoperit ca ar fi facut ceva gresithee hee, daca rade atunci cand incerci sa zici o gluma.mai sunt si alti baieti care atunci cand te plac te contrazic in ceea ce zica ca sa iti atraga atentia.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru thelowe):

Nu ma contrazice niciodata, avem amandoi aceleasi puncte de vedere, gandim la fel pot spune, ma sustine intotdeauna, ma ajuta si cand am nevoie si chiar daca nu-i cer ajutorul. In schimb are momente fie cand vorbim prea mult, pe mess si facebook ca doar asa putem comunica, pentru ca nu avem cum sa ne vedem, fie ma evita, ignora cu lunile. Asta este o poveste mult mai veche, de 7 ani de zile, din studentie.

| thelowe a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Uite ce cred, daca te place, si fiindca va cunoasteti de mult timp, ar fi cazul sa ti-o zica.sa lase la o parte fazele astea.tu il placi?

| PangeeaRogvaiv explică (pentru thelowe):

Il plac foarte mult, am fost colegi de grupa in facultate, stateam la cursuri, seminarii, mergeam impreuna la colocvii si exameme. Am avut curajul si i-am spus la vremea respectiva ca il plac, dar a fost prea tarziu cand ma hotarasem eu asta, pentru ca 2 zile mai tarziu, el trebuia sa plece din tara. Anii au trecut, 4 ani nu ne-am vazut, nu ne-am vorbit, nu am stiut nimic unul de altul, pana intr-o zi cand eu am gasit id-ul lui ratacit prin cursurile mele. L-am adaugat in lista mea de mess cam cu retinere pentru ca stiam ca el este genul de baiat care daca nu cunoaste un id sau un numar de telefon, nu ii da accept. Dar surpriza, mi-a dat add si am vorbit chiar foarte mult, mi-a spus multe lucruri, ca si cum cei 4 ani in care nu stiusem nimic unul de celalalt, nici nu existasera.

| thelowe a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Intalniti-va.asa o sa iti dai seama daca te place sau nu big grin.cred ca dupa atata timp, meritati sa va intalniti la un ceai/prajitura, orice si sa discutati.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru thelowe):

Ai dreptate, dar pana la intalnire mai am de asteptat pentru ca baiatul vine cam rar in tara, odata la 4-5 ani.

| thelowe a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Tu ai banuiesc ca in jur de 26 de ani.e aiurea sa tot astepti.el nu poate sa faca cumva si sa vina mai repede? de creciun de exemplu.

| thelowe a răspuns (pentru thelowe):

Craciun am vrut sa scriu mai sus

| PangeeaRogvaiv explică (pentru thelowe):

Ai avut dreptate in privinta varstei, asa este. Am vorbit acum cateva zile cu el pe facebook, l-am intrebat daca vine in tara de sarbatori si mi-a zis ca nu poate veni, mai sigur prin august-septembrie, anul viitor. Eu nu pot pleca din tara momentan pentru ca am un job care nu imi prea permite sa fac asta. Si uite asa trec anii...

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Eu zic ca te place

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Pai se uita insistent la tine si iti zambeste sau te tachineaza

| Ionucaaa a răspuns:

Dacă te tachinează, sau se dă mare în faţa ta deşi vrea să pară că tu de fapt nu exişti pentru el, înseamnă că te place. Dacă îţi zâmbeşte câteodată sau te fixează cu privirea... sunt semnele care îţi arată că te place!

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Ionucaaa):

Ideea este ca nu ma tachineaza, nu are cum pentru ca nu avem cum sa ne vedem, el locuieste in alta tara de 6 ani, insa am fost colegi de facultate. Problema este ca uneori vorbim foarte mult, alteori deloc, ma evita. De vorbit borbim pe mess sau facebook. In schimb mi-a spus pe mess intr-o discutie urmatoarele, intr-o seara : " noi avem mai multe de vorbit, suntem pe aceeasi lungime de unda; somn usor si ce visezi sa strangi in brate". Referitor la asta eu i-am raspuns" depinde ce visez", iar el " ceva placut". Atunci eu l-am intrebat " ce fac daca intamplator te visez pe tine?", raspunsul lui fiind "ce-ti spune inima". Nu stiu ce sa cred sau ce sa inteleg. Este genul de baiat mai timid, care stie sa-si ascunda foarte bine trairile si sentimentele. Sunt in ceata rau de tot.

| Vix999 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Asta este un simplu flirt. Nu inseamna prea mult asa ca nu intra in ceva aiurea "la distanta". Probabil ca ii placi ca persoana dar pentru ca o relatie sa mearga trebuie sa existe acea chimie face to facewinking

| daNN2000 a răspuns:

Eu zic ca te place, dar vrea ca tu sa faci primul pas.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru daNN2000):

C a sa fac pasul ala, ar trebui sa plec in Italia la el. Pare ceva imposibil de realizat. Uneori simt ca suntem atat de aproape, alte ori atat de departe.

| Ionucaaa a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Asta e cu iubirea la distanţă...

| terbiu a răspuns:

Depinde de caracterul fiecaruia.