| Ady_4009 a întrebat:

Ce mai faceti? eu nu prea bine.vezi tu ce face "dragostea" din omsadAseara in jur de ora 23:30 primesc un mesaj care ma ranit putin mai mult. Un sms de la prietena mea care scrie sa terminam relatia. o relatie care a durat 8 luni pline de dragoste adevaratabroken heartsimplu motiv care mi la zis de ce trebuie sa ne despartim a fost distanta.sunt cam vreo 120km intre noi (noi ne vedem la scoala)ca ea are nevoie de afectiune, de mangaierile mele, sa ma simta langa ea, sa o protejezsadfara ele nu poate trai asa.Sia cerut iertare a zis ca inca ma mai iubeste si ma va iubi in continuare dar nu mai poate asa.Pentru ea este un chin sa-mi auda vocea la telefon, plange mereu cand vorbesc cu ea.Ma durut foarte mult cuvintele ei. un singur lucru mi-a ramas in cap ca si cum sa intiparit.citez "iti mai amintesti cand mai cerut de logodnica a fost ceva de nedescris era asa fericita, a fost frumos.sau cand ne spuneam 'te iubesc'. nu mai simt acelasi lucru acum, tot ce simt e distanta dintre noi si raceala pe care eu nu pot sa mai continui asa". nu stiu ce sa fac in momentu asta.sa o las impace sau sa o las o vreme si sa o contactez? Azi cand sa trezit mi-a dat sms, beepuri eu i-am rasp:-s am nevoie de un sfat va rog.

Răspuns Câştigător
| StropiDeDor a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, tot distanta, locuiam in acelasi oras doar in tp scolii.
doar ca la mine, el imi spune ca nu mai poate asa, relatie la distanta, desi eu, de dragul lui as suporta un timp mai indelungat pana cand sa fim din nou zi de zi impreuna.
nu stiu ce sa zic sa faci.stiu cum te simticryingnici eu nu stiu ce sa fac. l-as lasa sa isi duca viata asa cum vrea el, sa fie fericit, insa nu ma lasa sufletul sa fac asta.desi finalul se apropie.incet dar sigur!
daca o iubesti cu adevarat, bucura-te de fericirea ei, indiferent daca e langa tine sau nu.asta e viata!sad
sa ne spui ce ai facut! poate functioneaza si la mine, desi nu prea mai am sperantesad

si app, cati ani ai?big grinpoate imi dau seama dupa varsta cum e relatia, pentru ca difera de la an la an

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca e derutata si nu e sigura de decizia pe care a luat-o aseara!

Chiar daca o sa va impacati, starile ei de confuzie vor reveni cu siguranta!

Tot ce ti-a spus este adevarat, are nevoie de tine langa ea. E dureroasa distanta. Ea vede zi de zi perechi plimbandu-se de mana, distrandu-se si ea sta SINGURA!

Nu stiu cat de des va vedeti in vacanta dar e cazul sa iti dai mai mult silinta daca nu vrei despartirea!

Nu ai nicio ruda aproape de ea, un prieten de la scoala care te poate caza macar o saptamana? Ia incearca asta!

Cred ca ar fi in culmea fericirii daca te-ai stradui sa fi langa ea, asa cum trebuie!

Nu lasa suferinta sa ia locul dragostei!

Bafta multa iti doresc!

| Damian a răspuns:

Sigur are pe cineva 1000/100...

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

O lasi un timp singura, apoi o suni si'i spui ca o iubesti enorm de mult.
Desi e foarte mult cat ai stat cu ea, dare sa stii, ca o relatie intre adolescenti nu dureaza anii intregi.Se vor desparti si ei.
Altcva nu-mi vine prin minte
Bafta,

Ashley

| ServanaAtoni a răspuns:

Vorbeste cu ea.incearca sa mergi la ea in oras si ea la tine.doar nu lasati dragostea sa plece asa, pur si simplu

| shishilik a răspuns:

Cum ramane cu fericirea ta? De cate ori a incercat prietena ta sa se desparta de tine? Si cate motive bune a avut? Daca tot o tine pe a ei ca ba iubeste pe altul, ba distanta, ba esti prea bun pentru ea, nu crezi ca ceva e in neregula? Evalueaza cu atentie trecutul si nu incerca sa rezolvi tu si problemele ei. Nu lasa pe nimeni sa profite de tine si ia hotararea corecta!

Bafta!

Sunt sigura ca va fi bine, orice decizie ai lua!

| anonimmmmm a răspuns:

Las-o putin putintel sa isi adune gindurile, si sa realizeze singura ca nu poate trai fara tine, sunt sigura ca asa va fi, dar uneori fetelor le place sa se faca singure sa sufere, ca apoi sa-si dea seama cit de mult il iubeste pe cel de alaturi, totul va fi bine, nu-ti fa griji, dar nu iti recomand sa fii indiferent fata da ea, dar nici insistent, mai scrie-i un sms sau beep dar nu o bombarda prea tare, totul va fi ok, iti tin pumnii, succeshappybig grin

| nuamnuvreau a răspuns:

Nu vreau sa te fac sa te simti si mai rau dar sincera sa fiu asta e un mod de-al fetelor de a spune''am gasit pe altcineva''. Poate ma insel si ea tine la tine, dar nu e cumva posibil sa nu fi vazut tu bine, ca nu cumva ea sa nu fi fost chiar asa indragostita de tine? Parerea mea e ca indiferent de distanta, daca tii la o persoana, dragostea nu scade, ci chiar creste.Roaga un prieten sa iti spuna cum se comporta EA in acele 8 luni in care ati fost impreuna, pentru ca tu orbit de dragoste poate nu ai observat toate detaliile. Oricum succes si sper sa rezolvi situatia asa cum crezi ca este mai bine.In plus, nu ai dc sa iti strici vara pentru intamplarea asta, oricat de mult ai iubi fata aceea(crede-ma, stiu cum te simti). pahappy!

| Ady_4009 explică:

Dupa ce i-am dat beep. mi-a dat sms:
"Sa stii ca nu team schimbat din telefon tot iubita mea ramai. TE ROG HAI SA NE IMPACAM CA ASA NU SE MAI POATE! NOI DOI NE IUBIM SI NARE ROST SA SUFERIM AIUREAsad CE ZICI?"

cam asa suna smsul ei.neam impacat. dar nu sunt sigur de ce se va intampla pe viitor.nu as suporta ideia ca ne desparte doar o distanta.si nu altele.chiar nu as vrea sa renuntam dar.

| Markus_4003 a răspuns:

Ady nu-i raspunde o perioada macar vreo 1-2 ca sa vada ce inseamna cind nu esti linga ea si nu vb asa ca retinete la raspunsurile astea ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jalnicrolling on the floor