| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 luni, am avut un iubit, el, vineri seara m-a sunat si mi-a spus ca sa inkid ca vb in mesaje
Mesajul lui a fost:"Eu cam as vrea sa ne despartim!
va dati seama cum am reactionat eu, mi-a spus ca a gasit pe alta frumoasa, ca l-a vrajit! am sus ca bine, desi sufeream enorm, dar asta a fost alegerea lui, dupa 3 zile, am gasit si eu un baiat, dar...nu simt acelasi lucru ce simteam pentru fostul meu iubit, adica nu prea il iubesc pe acest tip, adevarul este ca de abia ne cunoastem, de 2 zile, dar intrebarea mea e... Ce sa fac? va rog, ajutati-ma, am nevoie de un raspuns rapid, a am uitat, foastul meu iubit, cu noiua lui iubita! i-am cerut mobilul ei si a zis ca i l-a furat cineva, i-am cerut id-ul ei si a zis ca n-are net, va rog ajutati-ma!

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai draga mea, asta e, nu ai ce sa faci, decat sa fi tare sa incerci sa treci peste despartire, nu e frumos din partea lui ce a facut, in plus nu e frumos sa dai papucii cuiva prin sms-uri sau la telefon, e foarte aiurea. Dar asta e viata, daca el a preferat-o pe cealalta in locul tau nu ai ce sa faci, e decizia lui si desi stiu ca ti-e greu trebuie sa mergi mai departe, e normal sa suferi din moment ce l-ai iubit si poate inca il iubesti dar cu timpul va fi ok.

| mariaw a răspuns:

Ce ar trebui sa-ti mai faca baiatul asta ca sa te convingi ca nu vrea sa mai fie cu tine?

| tim a răspuns:

Daaa, buletin, ai? ce sa faci, nimic. acum ca ai putin liber, ramai asa un pic, pana iti mai faci ordine prin ganduri si sentimente. apoi, o iei de la capat, ca doar n-o sa te dai batuta, nu?!

| madycoco a răspuns:

Uita-l pe fostul chiar daca doare. Si pe cel de acum daca tii la el ramai cu el, daca nu lasa-l. E mai bine asa, si pentru tine si pentru el. Iti spun din experienta :d

| Love4ever.EU a răspuns:

Pai daca ti-ai gasit si tu pe cineva...incearca o relatie cu acesta persoana! Poate cu timpul il vei uita si intre tine si actualul se va infiripa o dragoste adevarata! Asa ca nu trebuie sa iti faci probleme...va cunoasteti abia de 2 zile!: Dbig grinbig grin si nu prea inteleg ultima fraza din ce ai zis big grinthinking

| GogosikaInfuriata a răspuns:

Draga mea si eu trec printr-o despartire, sunt despartita de aproape 2 saptamani de fostul meu dupa o relatie de aproape 3 ani! Crede-ma ca daca vrei cu adevarat sa-l uiti, poti sa o faci... da-ti intalniri cu prietenii la suc, la un biliard, la o karaoke, oriunde va face placere si asa poti si cunoaste lume noua happy

Eu, spre exemplu, la insistentele unei f bune prietene si colege de facultate, am insotit-o la dansuri de societate, ea este instructoare! Si acolo am cunoscut 100 de baieti draguti si simpatici si de treaba si tot ce vrei :d ba chiar am o propunere din partea unuia, dar la fel ca tine, nu simt ce simteam pentru fostul.

In primul rand iubirile difera, nu sunt aceleasi, deci nu mai astepta sa traiesti momentele pe care le-ai trait cu fostul si cu altcineva...Altul te va face fericita in felul sau, in plus e normal sa nu simti ce simteai pentru fostul, mai ales ca sunteti la inceput. Adu-ti aminte la inceputul relatiei tale cu fostul, il iubeai din prima?

Toate se uita, de aia a lasat Dzeu uitarea pe pamant. Stiu cum te simti, pentru ca in aceeasi situatie sunt si eu, doar ca al meu fost nu m-a lasat pentru alta, m-a lasat pentru ca nu ia mai convenit de mine, dar nu e mare diferenta daca stai sa te gandestiwinking

Te pup numai bine, si nu uita MERGI ORIUNDE, DAR NUMAI INAINTE, SI DE MULTE ORI IN SUT IN FUND E MARE PAS SPRE CEVA MAI BUNwinking trust me :*:*

| jade_7951 a răspuns:

Pai crezi ca iubirea vine dupa 2 zile? Ai rabdare cu actualul poate o sa-ti placa si o sa-l iubesti, daca nu, mai sunt destui baieti frumosi si destepti. Iar pe fostul, alt sfat nu-ti dau decat sa-l uiti pentru ca e un prostanac care nu a avut curajul sa-ti spuna macar la telefon ca va despartiti (nu zic fata in fata) si a preferat sa va despartiti printr-un mesaj. Si de frumoasa lui vrajitoare sa nu te mai intereseze pentru ca ii arati ca te ofticiwinking

| calubalan a răspuns:

Tot ce poti face este sa inveti din greseli: ale tale, ale lui ale celor din jurul tau. Baiatul a facut o alegere. Se pare ca nici pentru tine nu a fost prea greu sa gasesti un altul. Asa ca lasa lucrurile sa mearga inainte de la sine. In astfel de cazuri cel mai bine este sa lasi timpul sa le rezolve pe toate... Bafta!