| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, in relatii pentru un sarut cine trebuie sa faca primul pas, barbatul sau femeia?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Poti interpreta ca semne pentru un sarut momentele in care se apropie de tine foarte mult si se uita la buzele tale.

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu este o regula fixa, ambii pot face primul pas.

| nyoentox2002 a răspuns:

Pai la mine a fost așa, la prima fosta am făcut amândoi primul pas, la a doua am incercat sa fac eu primul pas și m-a refuzat iar la a3a mi-a dat un semn și am sărutat-o, fetele astea trebuie să știi să le citesti

| vlllaaddd a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ce fel de semn? poti sa imi explici?

| nyoentox2002 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Cum se uită în ochii mei și privirea

| dullcat a răspuns (pentru vlllaaddd):

Poti interpreta ca semne pentru un sarut momentele in care se apropie de tine foarte mult si se uita la buzele tale.

| nyoentox2002 a răspuns:

Nu stiu cum sa îți explic dar se uită la mine că o miloaga

| ALM2000RO a răspuns:

Nu contează cine face primul pas, depinde de context și de felul fiecăruia de a trece la acțiune laughing Poate băiatul e mai timid și atunci preia fata inițiativa big grin

| FindMyName a răspuns:

Aici nu e o strictețe anume cine trebuie sa facă primul pas.
Unele cupluri se sărută amândoi odată, în altele fata..altele băiatul. Depinde acum