| Ionică a întrebat:

Cine inseala: barbat su femeia? Multumesc!

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, faza e ca nu putem generaliza pentru ca si femeile insala si barbatii, sa recunoastem... poate ca barbatii mai mult, sau cine stie. Femeile de obicei sunt mai rezervate in aceasta privinta si sunt mai discrete dar asta nu inseamna ca ele nu pot sa insele, barbatii sunt mai deschisi catre asta, ei se manifesta mai diferit si normal ca barbatii sunt considerati cei mai mari tradatorilaughing, se poate sa fie si asa, dar nu inseamna ca doar ei, desi sunt fata si nu am inselat niciodata prietenul, sunt sigura ca multe femei insala doar ca stiu sa se ascunda foarte bine, sa tina secret asta, barbatii poate ca se dau de gol mai usor si de asta sunt etichetati astfel, in fine, depinde de persoana, ca nu e vorba de sex, fie masculin fie feminin, oricine poate sa insele dar nu mi se pare corect.

| User a răspuns:

Chestia asta nu tine de sex, teoretic.

| cristi202 a răspuns:

Ambele parti. Cu totii stim sa fim rai, indiferent de sex, rasa, culoare sau mentalitate.

| nicol20 a răspuns:

Daca stam sa ne gandim pana la urma insala amandoi dar nu in egala masura barbatul insala mult mai mult decat femeia pentru a dobandi titlul de cuceritor iar femeia insala ca nu este sadisfacuta de catre barbat si cauta mangaiere in bratele altui barbat

| lostcontrol12 a răspuns:

Amandoi.

Dar...
Barbatii au fost intotdeauna asociati cu infidelitatea, insa potrivit lucrurile nu stau tocmai asa.

Daca pana mai ieri statisticile aratau ca o treime din barbati si-au inselat partenera, cel mai recent studiu spune ca si patru femei din zece o fac.

Studiul realizat pe 3000 de femei adulte arata ca o femeie din cinci ar vrea sa isi insele partenerul, iar una din patru recunoaste ca este atrasa de persoane necunoscute si le urmareste cu privirea.

De asemenea, o femeie din patru spune ca nu ar rezista unui barbat in uniforma.

Femeile care au raspuns intrebarilor din chestionar sustin ca sunt infidele numai cand sunt plictisite in viata de cuplu, una din cinci spunand ca o face totusi numai cand e beata.

Iar o femeie din zece nu va avea niciodata o relatie monogama, pentru ca, spun ele, viata e prea scurta...

| babygyrl a răspuns:

Amandoi.

| unicka a răspuns:

Amandoi

| Alina_5575 a răspuns:

Ambii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia co vrea mai mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amindoi
cu stima lilu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curvarii, si curvele.

| raluk_1574 a răspuns:

Amandoi pot insela la fel de des. nu e ceva ce tine de sex. e vorba de fiecare persoana in parte. de obicei, cum a mai zis si monik16 suntem dispusi sa credem ca barbatul inseala, dar e total aiurea aceasta informatie, pentru ca si femeia inseala. cum am mai zis. tine de fiecare persoana in parte. ca sa gasesti un raspuns la intrebarea asta trebuie sa ti cont de personalitatea cuiva si nu de sexul sau. parerea mea.