| Aenoenienanonim a întrebat:

Salut.citeam undeva pe un site, despre cum se pune prezervativul. si am vazut asta Pune prezervativul numai daca penisul este ferm in erectie inainte de orice atingere intre penis si vagin. Daca penisul este necircumcis atunci retracteaza preputul (trage inapoi pielea care acopera capul penisului) inainte de a derula prezervativul. In felul acesta va exista o mobilitate maxima si se va reduce probabilitatea ruperii prezervativului in timpul copulatiei. adica. cum "trage inapoi pielea care acopera capul penisului, adica capul penisului sa fie gol?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, il decalotezi, exact asa cum faci la fiecare baie.

| Zenithf a răspuns:

Corect, guma trebuie sa steie pe capul gol, si rezervorul sa fie in dreptul orificiului. Altfel, in timpul actului sexual preputul se retrage oricum si astfel intinde guma si o poate rupe.
Vad ca esti baiat silitor si studiezi problema serios, mult noroc.
Nu-L uita totusi pe Dumnezeu, sa mergi numai cu El inainte, si intr-o relatie, ca El sa o intareasca.
Domnul fie cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Catalin81 a răspuns:

Exact.
Ce este asa de greu de inteles? Lasa teoria si vezi practic cum functioneaza.