| Manaila_Iuly_1990 a întrebat:

Am penisul necircumcis, iar cand pun prezervativul acesta se ruleaza pana jos. Cand incep actul, preputul aproape acopera capul si prezervativul intra oarecum sub preput si aluneca usor de pe penis. Ce sa fac astfel incat sa nu mai am problema asta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este absolut logic si normal ca prezervativul sa se miste in acelasi ritm cu preputiul. In consecinta in momentul retragerii penisului prezervativul va ajunge ''sub'' preputul care reacopera glandul. Asa si trebuie sa se intample atunci cand prezervativul folosit este de marimea adecvata si este perfect ''lipita'' de preputiu. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai este foarte simplu, prezervativul este prea mare pentru penisul tau. Cumpara masuri mai mici, pentru ca prezervativul trebuie sa stea perfect intins pe penis.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sa faci sex cat mai mult si vei scapa de asta.