| blackHeart1458 a întrebat:

Citeva luni in urma am cunoscut o fata foarte draguta, am devenit rapid prieteni apropiati si chiar si iubiti. Timp de 3 luni totul era perfect,insa dupa un timp ea a inceput sa raspunda mai greu si tot mai rar la mesajele mele, mai apoi scuzinduse ca are o perioada cam proasta(scoala,prietenii). Am incercat sa o sustin, dar mi-a spus ca nu doreste sa vorbeasca nimic cu nimeni. Dupa 2 saptamini a spus ca nu mai putem fi impreuna. Vreau sa mentionez ca ea tot pomenea de un baiat care ii este prieten si o facea destul de des. Cred ca daca iubesti o persoana,nu exista greutati ce sa rupa dragostea, dar as dori sa aflu si parerile voastre. Eu oricum inca o iubesc, si as vrea sa fim iar impreuna. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata era in pauza si tu ai aparut la momentul potrivit ca sa nu se plictiseasca. A stat cu tine doar ca sa nu fie singura pana cand avea sa il obtina pe cel pe care si-l dorea cu adevarat sau pana cand gasea altul mai bun. Tu poti sa o iubesti cat vrei, ai fost a cincea roata si acum ai ramas pe dinafara.

Nu a existat niciodata o perioada proasta, lucrurile s-au racit intre voi pentru ca ea gasise pe altcineva, perioada proasta a fost doar o scuza plauzibila.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De iubit o poti iubi linistit in continuare, dar momentan nu mai puteti fi iubiti, asa cum fals tu ai spus.

| SkyPilot a răspuns:

Nu mai ai ce sa faci dect sa accepti realitatea si sa iti gasesti alta fata. Ai dreptate, daca fata te iubea statea cu tine, nu conta o perioada proasta.

| Laurentiu017 a răspuns:

De acord cu InquireWithin.

| IDede a răspuns:

Sa o ignori. Sa vada ca te-a pierdut si tu ai trecut peste. Trebuia sa fie sincera cu tine de prima data, nu sa se scuze ca are diferite probleme. Se presupunea ca esti iubitul ei si sa fii alaturi de ea. Incearca sa o uiti si pur si simplu o ignori. Crede-ma, sa ignori o persoana este cea mai isteata razbunare.