| DarYn a întrebat:

Salut,credeti ca mai exista fete care sa tina cu adevarat la persoana iubita? ca eu nu prea cunosc.

48 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

DarYn, nu face greseala sa bagi toate fetele in aceeasi categorie. Nu ai intalnit inca persoana potrivita pentru tine care sa te iubeasca si pe care sa o iubesti. Asteapta si iti vei raspunde singur la intrebare.

| DarYn explică (pentru LeontinAndrei):

Nu am intalnit-o, ai dreptate.Si nu le bag pe toate in acceasi categorie(..."ca eu nu prea cunosc").

| LeontinAndrei a răspuns (pentru DarYn):

Din supsele tale asta reiese. Chiar si asa, iesi in oras cu prietenii, baga-te in seama cu fete care iti plac si vei ajunge sa cunosti persoane interesante. Eu asa am inceput si acum cunosc persoane cu care vorbesc de ani de zile. Fie fete pe care le-am cunoscut in cluburi, pe la terase, etc, sau chiar si pe internet.

| mona a răspuns:

Exista dar mai rar si cu timpul sunt pe cale de disparitie si ma refer si la baieti nu numai la fete

| logatcamembru a răspuns:

Fete exista multehappy dar baieti.

| DeeaMarry a răspuns:

Sigur ca sunt, la fel cum sunt si baieti.
Doar pentru ca fiecare padure are uscaciunile ei nu inseamna ca toate sunt complet uscatewinking

| Neinteresantul a răspuns:

Ce intrebare... toate fetele care vor posta, vor zice ca da, exista. Dar nu e deloc adevarat. Multe sunt implicate in relatie doar din interes. Financiar, imagine, nevoi sexuale, etc.

| DarYn explică (pentru Neinteresantul):

Asa am si eu impresia, imi pot da usor seama uitandu-ma in jur big grin

| h3r a răspuns (pentru Neinteresantul):

Aha, aha.

| Neinteresantul a răspuns:

Si s-a intamplat exact asa cum am zis. Toate fetele au zis ca DA, exista.

Multe persoane nu iau in considerare si viitorul lor, intamplarile care le vor face sa se schimbe si in final sa faca ceea ce credeau ca nu vor face niciodata. Eu va cred cand spuneti ca nu veti face ceva anume niciodata, dar, niciodata inseamna mult timp. Va cred pentru ca asta credeti si voi despre persoana voastra. Stiti cum vine asta cu "n-o sa fac asta niciodata"? Exact ca faza cu "eu cand o sa ma fac mare, o sa devin "aviator, doctor, arhitect, bla bla, etc). Te faci mare, iti schimbi gandirea, vezi lumea altfel si te adaptezi. Tot ce puteti face e sa incercati sa nu va schimbati, dar nu multe persoane reusesc. Poate ca exista fete care tin cu adevarat la persoana iubita, dar, de fiecare data se intampla la fel: Fetele bune dau peste nesimtiti, iar nesimtitii dau peste fete cuminti. Fata cuminte, fiind dezamagita, se va schimba si va deveni o nesimtita. Atunci va intalni baiatul cuminte de care isi va bate joc. Si baiatul cuminte va deveni nesimtit. si tot asa. Pana intr-un final in care fiecare parte se va implica intr-o relatie doar din interes. Fie ca e interes financiar, fie ca e nevoie sexuala sau imagine, nevoia de a fi cu cineva (indiferent cu cine, dar sa aiba pe cineva), sau altele. Asa a fost, asa e acum si, asa va fi mereu. Niciodata nu vom fi multumiti cu ceea ce avem langa noi. Mereu gresim si apoi ne pare rau. Dar e prea tarziu.

Concluzia: toti suntem pe interes.

Dar cate persoane sunt cu adevarat interesate de iubire, de loialitate si sinceritate? Foarte putine.

Iar persoanele care iubesc cu adevarat si tin la partenerul/partenera lor, nu vor zice ca DA, ci vor arata asta. De zis e usor sa zicem ca da...

Dar totusi, cele mai amuzante persoane sunt cele care zic "eu nu sunt la fel".

Stiti voi... multa lume, putini oameni.

| Auslesse a răspuns:

Sunt! Nu multe, dar sunt!happy

| AnabelleKr a răspuns:

Desigur ca exista. Eu ma numar printre ele.

| ElHombre2000 a răspuns:

Exista.Daca vrei sa tina cineva la tine contacteaza-malaughing!

| DarYn explică (pentru ElHombre2000):

Abis...da esti gay?laughing mersi de raspuns oricum!

| h3r a răspuns:

Ce frustrat esti.
Acum tu prin asta ce vrei sa zici, ca voi, barbatii iubiti m-ai mult si cu adevarat? Eh.
Suntem destule fete care iubesc intr-adevar, trebuie doar sa ne apreciati si sa aveti grija de noi.

| DarYn explică (pentru h3r):

Frustrat? laughing nu am zis ca "noi barbatii" iubim cu adevarat, pentru ca nu suntem toti la fel, si nici "voi femeile" nu sunteti toate la fel, eu ma refeream doar la mine, ca nu am prea intalnit genul asta de fete intelegi?

| h3r a răspuns (pentru DarYn):

Mhm.

| DarYn explică (pentru h3r):

"mhm" si tie...

| h3r a răspuns (pentru DarYn):

Mhm ce si mie? raised eyebrows

| DarYn explică (pentru h3r):

Te faci ca nu stii a?:O

| h3r a răspuns (pentru DarYn):

Ce ai omule? La ce te referi?

| Anonima264 a răspuns:

Da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, normal. Eu tin cu adevarat la oamenii pe care ii iubesc, doar ca ma atasez destul de greu de ei( pentru ca n-am chef sa fiu dezamagita). tongue In concluzie: da, exista!

| Shatteredx a răspuns:

Bineinteles ca exista, daca gasesti asemenea specimen rar, trimite-mi si mie o bucata

| schmoll a răspuns:

Nici o fata nu este identica,si daca tu ai avut parte de o fata usoara, nu toate sunt la fel, exista fete care isi da si viata pentru iubit, care iubesc din suflet, trebuie doar gasite si pretuite, ca nu sunt multe

| AriannaAri a răspuns:

Da, normal ca exista happy, de exemplu eu. Problema este ca voi aveti acel "dar" de a ne pune pe toate in aceeasi oala, daca una este intr-un fel atunci inseamna ca toate sunt la fel, dupa parerea voastra.

| Nostim29 a răspuns (pentru AriannaAri):

Nooi? Pai voi fetele nu ne puneti pe noi baietii in aceeasi oala? Tot timpul aud barbatii sunt niste porci, barbatii nu stiu sa iubesca etc. De ce credeti ca toti sunt la fel?laughing

| AriannaAri a răspuns (pentru Nostim29):

Eu personal nu va bag in aceeasi oala iar ceea ce fac altele nu e treaba mea. Oricum, poate nu cunosti fete care iubesc cu adevarat pentru ca le-ai judecat imediat, fara sa stai putin sa vorbesti cu ele si sa iti dai seama ce este in capul lor sau poate ai observat doar aspectul exterior.
Este ca si cum as vedea un baiat care se crede mai "smecher" sa zicem, si as zice: "Asta e unu care profita de fete" inainte sa il cunosc.
Marea problema la persoane este ca judeca inainte sa cunoasca.
Inca ceva, voi credeti ca daca o femeie inseala este mai grav ca si atunci cand ar insela un barbat. Care este diferenta? Pana la urma tot INSELAT se numeste doar ca voi inselati asa, uneori fara motiv, dar femeia cand inseala exista un motiv precis.

| Nostim29 a răspuns (pentru AriannaAri):

Iarasi acel "voi", de ce crezi ca toti inseala fara motiv? Eu de exemplu am intalnit fete care iubesc cu adevarat si aceea e prietena mea, si eu acum dupa ce am reusit sa ma impac cu ea, nu am sa o insel niciodata indiferent de ce s`ar intampla.

| AriannaAri a răspuns (pentru Nostim29):

Spunand acel "voi" nu ma refeream la toti ci era referitor la majoritatea. Nu toti sunteti asa, exista si exceptii cum exista si la fete. In orice caz, nu aveam cum sa spun ca ma refer la toti atata timp cat iubitul meu nu m-a inselat niciodata si nu a avut niciun comportament mai dubios cu alta fata.

| Bot a răspuns (pentru AriannaAri):

Tu iti dai seama ca spui ca barbatii cred ca toate femeile sunt la fel, ceea ce inseamna ca tu zici ca toti barbatii sunt la fel.

| AriannaAri a răspuns (pentru Bot):

Se pare ca nu ai inteles. Eu nu am zis ca toti barbatii sunt la fel si ti-ai fi dat seama daca ai fi citit calumea cele 2 raspunsuri a le mele.

| Bot a răspuns (pentru AriannaAri):

Nu stau sa citesc toate raspunsurile dar acum am inteles.

| bublexfull a răspuns (pentru AriannaAri):

Nu numai baieti au acel "dar" happy

| DaniAdrian a răspuns:

Exista dar foare putine.

| BrokenInside a răspuns:

Lasatil -.-. ca nu e chiar vina lui ca asa santem proape toti.(eu nu sant ca el)

| plosnitapufoasa a răspuns:

Eu tin la el si il respect fff mult. il si iubesc.de multe ori renunt eu la ceva in favoarea lui.

| elenusa12 a răspuns:

Eu imi ador iubitul ca lumina soarelui. si toate prietenele mele isi iubesc enorm iubiti.DECI MAI EXISTA.

| elenusa12 a răspuns:

Poate este cum zici tu, dar intr-o relatie mai mult fetele pun suflet.Nu am vazut un baiat care sa sufere dupa o fata, dar fete care sufer dupa baieti da.

| ScumpikAlyssa a răspuns:

Exista,doar ca voi nu sunteti in stare sa le cunoaste-ti, sa le respectatiwinking

| IStoleUrBrain a răspuns:

Iti zicc` eu ca exista. Si chiar mai multe decat crezi.

| pisii11 a răspuns:

Majoritate fetelor pun suflet intr.o relatie, de aceea ele sufera cel mai mult! pentru ca unii baieti isi bat joc ..deci da exista fete care tin cu adevarat (eu)!:d

| DarYn explică (pentru pisii11):

Nu inteleg, ce e cu nume asta la tine? "pisii11" adica "pisii", iti place?

| DarYn explică:

Ai perfecta dreptate, dar mai sunt si foarte mici exceptii (1 la 100) probabil, nu am facut nici un studiu.

| JustDoIT11 a răspuns:

Exista..inclusiv eu love struck

| Anett14 a răspuns:

Normal ca exista de exemplu eu... daca iubesc pe cineva nu pot renunta la el orice ar fi dar acum nu imi mai place de nimeni...laughing. Funda?

| xBarbiieKelly a răspuns:

Da, existawinking. Mie mi.a placut de un baiat care era cam sarac, iar situatia mea financiara era mult mai buna ca a lui. Dar el n-a tinut la mine, nici nu m-a iubit doar s-a prefacut oh go on. Chiar daca n-ar fi fost in masura sa faca asta straight face.

| NarniaForEver a răspuns:

Da eu sunt cu el de un an si ne iubim ca la inceput. Daca nu sunteti in stare sa tineti fata langa voi!