| CorinaEm a întrebat:

TPU! Voi ce credeti; mai exista persoane (cum vedem in filme) care se sacrifica pe ele pentru persoana iubita?

9 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Nu.Pur şi simplu nu cred asta. Vrei motive?

| CorinaEm explică (pentru Holocaust):

Poți sa imi dai motive?

| Holocaust a răspuns (pentru CorinaEm):

Păi în primul rând sunt filme.Viaţa diferă de film, mai mult ca sigur, mai ales de filmele astea de dragoste. Orice interacţiune între oameni are la baza un scop.Totul e o luptă de interese.
Dacă stai să te gândeşti, observi că lumea din jur devine din ce în ce mai egoistă, rece.Le pasă doar de ei înşişi.
Să presupunem că un cuplu e atacat de nişte indivizi. Bărbatul se ridică să-şi apere partenera, normal.Toate pipiţele probabil vor crede că e un erou, că e sufletist etc., când de fapt singurul lucru pe care-l face e să-şi apere orgoliul, să-şi dovedească lui de ce e în stare.Asta e doar punctul meu de vedere.Nu ştiu dacă te-am făcut să-l înţelegi, că nu mă pricep la asta.laughing

| ViVi99 a răspuns:

Exista. Mai rar, insa exista

| spike625 a răspuns:

De obicei persoanele foarte indragostite, dar si foarte naive pentru ca pe parcurs isi pot da seama ca persoana iubita nici nu merita

| GabiDumitrescu a răspuns:

Desigur ca exista, doar ca modul ala in care se sacrifica difera foarte mult de la caz la caz. Si la fel ca in cazul filmelor de actiune sau a celor p*rno, si ceea ce cititi in general in carti despre sacrificiul personal intr-o relatie e fictiune...

| zDenYz a răspuns:

Da exsista unele persoane foarte intelegatoare si bune la suflet cu iubirea si care se sacrifica dar foarte rar asa sacrifici dai si mie o fundita?big grin

| DolsePapusika a răspuns:

M-as sacrifica pentru o funda!

| CoZoMy a răspuns:

In lumea de astazi sincer nu cred!