| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca un baiat, in situatia mea, care nu abordeaza fete, are sanse sa gaseasca pe cineva?

N-am alergat niciodata dupa fete, iar acum sa incept de exemplu sa dau mesaje la 10-20 de tipe mi se pare ca aduce un pic a disperare si pare de prost gust pentru mine in primul rand.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa fie una-cateva pe parcurs care iti rade in fata cand o vezi pe drum sau la un grup de oameni cand va fi vremea. Mie mi s-a intamplat dar in loc sa fiu destept sa le intreb daca vrea o tura cu cartaboşul meu m.am uitat cu fata diabolica la ele. Acum mi-am invatat lectia

| Adry05 a răspuns:

Depinde și ce le scrii. dacă le iei pe toate cu bună ce faci și acolo te oprești. poți să scrii și la sute că tot același rezultat o să-l ai. trebuie să le abordezi diferit, într-o manieră prin care să te diferențiezi de ceilalți 20 care-i scriu în aceeași zi exact același lucru

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Nu ma refer neaparat la abordare online... poate fi si fizic, nu conteaza asta. Zic asa ca idee. laughing

Si chestia asta cu diferentiatu... in primul rand cand incept o conversatie cu o persoana straina, incep cu "buna, ce faci?". Pana la urma eu imi doresc sa cunosc persoana respectiva, dar nu vad rostul sa ma gandesc la 1000 de chestii pe care as putea sa i le zic sa ma diferentiez de alti, ca pana la urma ea nu a facut nimic sa merite tot efortul asta. happy Parerea mea e ca poti sa dezvolti o conversatie si de la un banal "buna, ce faci?", doar sa te placa persoana respectiva. happy

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, vezi cum îți merge cu mentalitatea asta laughing după să nu vii să întrebi de ce toate alea 20 te refuză. eu când văd că mă ia unu cu întrebarea asta, deja mi s-a dus instant interesu să mă mai implic în conversație pentru că-mi arată că nu are nimic interesant de zis. Le răspund din bun simț și mi se dovedește ce credeam. Și eu chiar nu-s sictirită dacă abordezi ceva interesant.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Cred ca si fata trebuie sa invensteasca in conversatie, nu doar baiatul sa-si rupa capul. happy
Chiar daca iti zic "buna, ce faci", poate sunt chiar un tip misto si interesant, nu ai de unde sa stii, pentru ca la momentul respectiv nu ma cunosti deloc. laughing

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da știu, am zis că mereu ăia care mi-ai scris asta doar asta au putut să zică și cu timpul am ajuns să asociez începutul ăsta cu un tip care n-are ce zice. Încă aștept ziua când o să-mi dovedească un tip contrariul, până acu nu s-a întâmplat.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"...nu ai de unde sa stii, pentru ca la momentul respectiv nu ma cunosti deloc."

Dar nici n-o faci sa isi doreasca sa te cunoasca. Asa ca nu va "investi" in conversatia cu tine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cred că fetele pornesc de la premiza că băiatul care le abordează trebuie să mențină conversația până când se cunosc mai bine. Trebuie să le dai motive pentru care ar fi interesate să vorbească mai mult cu tine (pasiuni comune).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai făcut-o până acum, poți să recuperezi.

| Drimmero a răspuns:

Cel mai sanatos principiu in viata e ' sa nu fugi niciodata dupa autobuze si femei, vin altele'. Ai rabdare,, balta intotdeauna o sa aiba peste, stii cand va aparea una? atunci cand te astepti cel mai putin, te ia pe nepregatite.

| SilentRain a răspuns:

E de prost gust... Mai bine lucrează la carisma si respectiul fata de sine, abordează tipe in viata reala, nu 500 de fete de o data

| schajuman1344 a răspuns:

Da frate stai linistit dracu. Sunt 7 miliarde si ceva de oameni.

| FineAsHell a răspuns:

Ai sanse sa gasesti daca esti implicat in multe activitati sociale si intalnesti, comunici cu multe persoane. Abordarea online mi se pare o pierdere de timp. Daca chiar vrei pe cineva merita sa iti faci putin curaj si sa cunosti o fata care iti place.