| SupMates a întrebat:

Daca o fată te lovește și nu in sens prietenește ci încercand sa provoace daune si tu acelei fete ii tot spui sa se opreasca si nu o face, ce poti face ca si baiat?
Sa stai sa incasezi sau cum?
Situatia asta ma depaseste si sincer sunt cam satul de acea persoana...
Vreau pareri de la fete/baieti.
De obicei nu lovesc o fata, mi se pare de prost gust dar sincer persoana asta o cauta cu lumanarea!

12 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Depinde, daca v-ati certat din ceva sau e un caz de "bullying". Daca e doar un fel de a te teroriza si a face misto de tine, schimba-ti atitudinea, apuca-te de citit carti de motivationare, prima slabiciune sa ii zic care o observi la un om, nu e fizicul sau mai stiu eu ce, e caracterul, si asta face tot, prin caracter iti impui respectul, nu permite nimanui sa se creada mai presus decat tine.

| sierra1 a răspuns:

"Daca o fată te lovește..."

te duci la plimbare (în altă parte desigur)

| SupMates explică (pentru sierra1):

Este insistenta...imi testeaza limitele...

| UnNimeniAltul a răspuns (pentru sierra1):

Și dacă vine după tine?
Până și în baia băieților de la școală?
Iar pee diriginta o doare in c*r?

| sierra1 a răspuns (pentru UnNimeniAltul):

Nici chiar aşa - doar n-o fi vreun terminator!

| SupMates explică (pentru sierra1):

Crede-ma ca este, nu se lasa pana nu demonstreaza ca vrea ea sa demonstreze...

| SupMates explică (pentru sierra1):

UnNimeniAltul are dreptate, a intrat peste mine la baie cand nu aveam nici o treaba cu ea, efectiv faceam ce face un om cand merge la baie... dadea cu picioarele in usa sa o doboare...si cand am iesit navalea la mine razand ca ce fac la baie, sunt un tip mai rusinos si nu stau la pișoarele acelea si intru in cabina pentru treaba mica, a inceput sa urle prin liceu ca eu fac nevoie mai grele acolo, wtf?!?
=| pana la urma am ramas si cu treaba nefacuta...
Ce îi poti face unei asemenea personalitati oribile...
Bine ca nu eram la acele pișoare ca poate ma si lua de ×+÷+rolling on the floor))

| sierra1 a răspuns (pentru SupMates):

Ai doar două variante: ori îi tragi una ori i-o tragi odată (în ambele situaţii, să te ţină minte)

| OldSoul a răspuns:

O prinzi de maini si o imbratisezi strans, si nu ii dai drumul pana nu-ti promite ca se potoleste.
Ea furioasa fiind nu o sa vrea, deci e o razbunare buna.

| Dismally a răspuns:

Depinde de situatie, poti incerca sa o opresti, sa o tii de maini daca e nevoie pana se calmeaza.

| SupMates explică (pentru Dismally):

Am incercat de miliarde de ori, efectiv am imobilizato, dar ma simt naspa sa tin de maini o asemenea bestie si nu pot sta un secol tinando pe ea de mana ca dupa ce o las oricum isi reintra in rol...

| Csander a răspuns:

Incearca si ocoleste-o.
Aici nu mai tine de politete, e lipsa de respect din partea ei si instigare la violenta. Nu esti un maimutoi cu siguranta cu care se poate "juca" ea cum vrea.