| sleeppy a întrebat:

Salut,credeti in dragoste la prima vedere? sau sa fii indragostit intr-o persoana care ai vazut de citeva ori dar nu ai vorbit niciodata? E posibil asa ceva:Xhappy.dau funda pentru cel ai bun rs

Răspuns Câştigător
| magazinulDepeBlog a răspuns:

Cred ca "iubirea", "dragostea", "frumosul", "implinirea", "normal", "anormal", "pervers"... sunt concepte, ele au o definitie de dictionar, poate mai au si una filosofica... dar in mod clar cand vine vorba de oameni fiecare o defineste altfel, pentru fiecare inseamna altceva sau altcumva. Mie nu mi s-a intamplat (pana acum) dar asta nu ma face sa exclud posibilitatea ca ea ar exista.

Cel mai bun argument care imi vine in cap este asta: daca dragostea la prima vedere nu exista (aceasta fiind o extrema, un pol al "unei linii imaginare") inseamna ca orbul nu poate sa iubeasca (celalat pol); adica daca nu este de ajuns o intersectare de priviri pentru a iubi si este nevoie de mai multe atunci orbul a pierdut din start.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Atractie da dar dragoste mai greu...

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu e dragoste la prima vedere. Doar ca se intampla sa-ti placa din prima o persoana, sa te atraga.
Dragostea vine pe parcurs, sau nu vine deloc.
Te pup

| doc69 a răspuns:

Da este posibil desi se intampla rar din pacate ..nici in 5 secunde ai inima in gat fiori si nu intelegi de ce iti vine sa plutesti dintr-o data asta e reactia emotionala. abia apoi incepi sa si realizezi ca. chiar ti s-a intamplat

| Azµre a răspuns:

Dragoste la prima vedere este atunci când te vezi cu acea persoană ăentru prima dată și vorbiți! Nu doar treci pe lângă ea și gata.
Aia e dragoste și atracție la prima vedere.
Când ambii fac ceva în privința asta pe loc nu peste 7 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred in dragoste la prima vedere, si nu e vorba doar despre atractia fizica puternica. Pur si simplu, simti ca acea persoana te poate completa si este potrivita pentru tine. Uneori fizicul nu te poate insela deloc.

| gingergirl1 a răspuns:

Hmm...buna intrebare
Nu prea cred in dragoste la prima vedere pentru ca nu ai cum sa iubesti pe cineva pe care nu il cunostihappy in schimb poate fi atactie la prima vedere!winking

| Keith a răspuns:

La mine a fost dragoste la prima vedere, pur si simplu din prima clipa in care ne-am vazut stiam ca suntem sortiti sa fim impreuna, am facut 3 ani de relatie si suntem foarte fericiti, asa ca in concluzie DA cred in dragoste la prima vedere.

| OnlyTheScript a răspuns:

Eu cred asta. Am trecut prin asa ceva. Pana acum un an nu l-am vazut deloc pe respectivul baiat. Insa acum un an cand eu m-am inscris la niste cursuri de dans sportiv mi-a trebuit partener de dans. Si s-a intamplat sa vina si el la sala atunci. In momentul in care l-am vazut si cand am dansat cu el a fost ceva wow. Si de atunci imi place de el.

| IREros a răspuns:

Eu cred in asta, nu pot explica insa cred. Daca cineva te intreaba de ce il iubesti, eu cred ca exista un singur raspuns, acela este "nu stiu". Daca incepe sa enumere o serie de calitati si/sau defecte, astea tin de atractie. Eu am patit sa fiu "lovestruck" din senins, doar ca nu s-a materializat si am uitat, insa fac foare bine diferenta intre atractie si dragoste.

| Z6 a răspuns:

De ce nu?
E de ajuns o privire si te da pe spate.
Altii mai nou nici nu se vad, si sunt indrgostiti pe net.