| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in dragoste la prima vedere? Vreau sa spun, daca te poti indragosti de o persoana care ai vazut-o prima data in viata. Funditahappy

Răspuns Câştigător
| lorelore a răspuns:

Normal ca exita! stiu din propria experienta ...parintii mei muncesc in strainatate si eu desigur eram cu ei tot timpul am intalnit un baiat m-am indragostit la prima vedere deja sunt de 2 ani cu el locuim impreuna si urmeaza si nunta si vreau sa iti spun nu credeam ca o sa ajungem atat de departe pentru ca eu fiind romanca si el bulgar...dar viata a demonstrat ca in dragoste nu conteaza nici varta si nici tara tot ce conteaza e iubirea

3 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Oho daaaa te poti indragosti intr-o secunda si te poti dezmetici in ani de zile

| Ioana2012J a răspuns:

Nu cred. Există atracţie la prima vedere, pentru că îţi place persoana respectivă cum arată şi îţi exprimă oarecum ceva. Dar nu poate fi vorba de dragoste. Nu poţi cunoaşte sufletul unei persoane doar privind-o. Frumuseţea de cele mai multe ori este înşelătoare. Asta nu înseamnă că trebuie să ieşim cu persoane mai puţin frumoase, dimpotrivă, cel care are un suflet frumos întotdeauna are şi un chip pe măsură. Cel puţin asta e părerea mea. Frumuseţea interioară se reflectă şi la exterior.

| zahre a răspuns:

Da, cred. Dar sunt cazuri foarte rare.Numai cand sunt (respectivii oameni) suflete-pereche.Iar sufletele-pereche sunt 1 la un 100000.