| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum as putea sa abordez o fata? Am aflat de la cineva ca ii place de mine.
Oricât as încerca ma blochez, nu înțeleg de ce.

Răspuns Apreciat de Editori
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Blocajele sunt cele mai rele.Pentru că nu găseşti momentul potrivit, timpul trece, apoi găseşte pe altcineva şi tot singur rămâi...Un sfat bun ar fi să lucrezi la încrederea în tine.Pentru că atitudinea atrage mereu.Un băiat hotărât care ştie ce vrea are mereu prioritate.Tocmai ăsta e motivul pentru care majoritatea fetelor se văd cu băieți răi şi restul rămân în umbră.E valabilă şi viceversa,pentru că şi în lumea fetelor există problema asta,unde băieții aleg fetele care au curaj să inițieze o conversație, să lanseze invitații, etc.Şi când se plictisesc, se întorc la fetele cuminți.E destul de complicat să mai găseşti pe cineva care să merite cu adevărat. Însă dacă tu consideri că față merită, înarmează-te cu răbdare şi mergi mai departe.Nu aşteptăm momentul potrivit, construieşte tu momentul potrivit. Dacă şi să te place, norocul tău.Şi dacă nu, n-ai pierdut nimic, ai câştigat o experiență în plus.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am suferit și eu de asta, mulți ani și în mod grav, până am înțeles un lucru. Că pot scăpa de asta dacă îmi asum responsabilitatea relației.
De ce o abordezi? Ca să te simți bine, să te distrezi? Sau să creezi o relație pe termen lung? Să fii tu fericit, sau să o faci pe ea fericită?
Puneți întrebări și răspunde?
Te sperie viitorul cu ea? Te sperie ce va urma?

| anamariaa345 a răspuns:

Încearcă să faci ceea ce simți, mai bine regreți ceva ce ai facut, decat ceva ce n-ai facut... Fii deschis cu ea, ii poti spune ca rămâi fără cuvinte atunci cand esti in fata ei, dar nu asa din prima.