| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum ii demonstrez unei persoane ca o iubesc? Nu am nicio idee, nu stiu din ce cauza. Ea nu mai are incredere in mine, am inselat-o, si vreau sa fac ceva in privinta asta, sa-i arat ca o iubesc.

5 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

Lasa-ma sa ghicesc. Ai fost impreuna cu aceasta persoana maxim 2 luni. Ai vazut o alta fata care arata mai bine decat ea si ii placea de tine. Te-ai dat la acea fata si ai renuntat la cea dupa care plangi acum. Ai pierdut-o si pe cea care ti-a fost amanta, si acum o vrei inapoi pe prima. NU mai ai ce face. Ai fost prost? plateste. Nu poti sa ii demonstrezi cuiva pe care ai inselat ca o/il iubesti. Nu te merita fata respectiva(merita ceva mai bun) si nici tu nu meriti sa fii iertat si iubit.
Cu dragostea nu este de gluma. Ori iubesti o singura persoana(si nu vorbim de rude, parinti, etc. vorbim de cele care nu sunt rude cu tine) ori nu iubesti niciuna.

| Alexakos a răspuns:

Pentru ca sunt si eu in locul acelei persoane...

ca sa imi arate ca ma iubeste ar trebui mai intai sa imi ceara scuze (cea ce cred ca ai si facut) dupa aia sa imi arate ca ma iubeste...cum?

sa se compoarte frumos cu mine, sa NU mai faca ce a facut, sa fie numa pentru mine, sa aiba ochi numa pentru mine. iesiti sa spunem la mancare sau la suc sau stiu eu unde, sa mai plateasca si ea, nu ca ai lasa-o dar gestul conteaza, daca mergeti unu la casa altuia, ai putea sa-i faci de mancare adica sa-i gatesti ceva, daca nu... in caz ca doarme la tine sa-i faci micul dejun cand te trezesti, sa-i dai mai multa iubire si afectiune. sa simta ca intr-adevar ca il/o iubesti. bine aici sunt mai multe chestii care nu le poti scrie. totul vine de la sine, daca iubesti, daca nu... dragoste cu forta nu se poate.

| bunica18 a răspuns:

E fata desteapta-winking asta nu-i iubire nene...cind ai sa intelegi cit de mult conteaza ea pentru tine ai sa stii exact ce sa-i spui, pina atunci...la timpul sa vindece rana.

| lovevampire18 a răspuns:

Aia nu e iubire daca ai inselat-o.
sincer nu o meritzi.

| lalastar a răspuns:

Ryuga@ nu s-a intamplat asa, nu sunt genu', daca nu-mi mai place de perssoana cu, care sunt ii zic in fata, nu incerc sa ma ascund, cum fac altii/altele. AM inselat-o fara sa vreau, a fost vina unei "prietene" de-a mea.
@xristo: multumesc pentru raspuns, m-am gandit si eu la chestiile astea, dar nu le pot pune in practica momentan.