| UnkownHD a întrebat:

Cum pot sa fac sa nu mai ejaculez repede? Orice as face dupa 2-3 minute ejaculez si devine enervant.

Sa-mi raspunda cei care stiu asta, dau funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Sunt o mulțime de factori pe care să-i iei în considerare.
În primul rând, să te asiguri înainte de actul sexual, că ai urinat, pentru că atunci când ai vezica plină, orice presiune pe ea, te poate determina să ejaculezi mai repede.
Apoi preludiu prelungit. N-o să-ți vină să crezi, dar de preludiu avem nevoie și noi. Adică să ai erecție, apoi să revină la poziția inițială, din nou erecție, apoi din nou la aceeași poziție. Ritualul acesta trebuie să fie de cel puțin 30 de minute, pentru că îți încălzești foarte tare partenera, și pe tine te introduce în atmosferă.
Masturbarea nu afectează, pentru că desensibilează penisul.
Succes!

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu ai experienta, faci sex din an in paste si atunci esti excitat la mamxim.Iti trebuie o partenera sa o faci mai des. Daca nici asa nu merge ia-ti o crema, sau spray din ala care te tine o juma de ora si stiu si eu folosesti o vreme apoi poate o sa se regleze problema.

| Emilian65 a răspuns:

Incearca sa nu te mai masturbezi in exces.

| Pool77 a răspuns:

Ba, ca tot veni vorba.

Am si eu problema asta, insa doar in apartamentul meu. laughing))
Bine, nu ma tine 2-3 minute, ca duc 10-15, dar altundeva unde nu e camera mea duc dublu si nu inteleg de ce.

Ejacularue precoce poate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masturbeaza-te înainte de actul sexual.

| Eduard196 a răspuns:

Masturbarea este de vina

Răspuns utilizator avertizat