| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum pot sa intreb o fata daca vrea sa stea cu mine intr-un mod mai special si deosebit? Am doar 14 ani si chiar nu am nici macar o idee.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa stea cu tine la 14 ani? Cu ce o intretii?
Sau o rogi pe mami sa o adopte si sa o creasca si pe iubita ta?

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca este greu de inteles sau de acceptat, nu uita un aspect foarte important. In dragoste si iubire, atractia de natura sentimentala in mod obligatoriu trebuie sa fie reciproca si pe cat posibil de aceeasi intensitate. Consideri ca si fata are sentimente fata de tine? deoarece in caz contrar relatia de cuplu, de prietenie devine una "schioapa" fara sorti de... a se realiza sau de a supravietui. Pur si simplu mergi la ea o tii de mana si o intrebi in mod direct daca doreste sa deveniti prieteni. Daca nu reusesti sa-ti invingi timiditatea pentru a vorbi cu ea in mod direct fata in fata si sa-i spui ca doresti prietenia ei, atunci incearca sa intri cu ea in contact/in legatura printr-un anumit mijloc de comunicare socializare (Facebook, skype, messinger, etc.) si din modul de a discuta sa reiasa ca iti face placere sa fii in legatura cu ea dar si mai mult ti-ai dori compania ei si din acest motiv ai dori sa deveniti prieteni buni, sau chiar ceva mai mult, un cuplu. Iti trebuie doar putin curaj fiindca totul va decurge este extrem de simplu. Succes!

| TwinDragons a răspuns:

Daca e prima ta realtie este de inteles sau daca pana acum numai fetele ti-au cerut-o,pai fa un felul urmator du-te la magazin,cumparai niste flori si spune-i direct in fata ca iti place de ea,florile vor arata cat demult tii tu la ea,danduti proprii tai bani pentru ea iar faptul ca te-ai dus si i-ai spus-o in fata o sa ii dea un sentiment ca e cu un baiat adevarat, care tine la ea, nu fii timid, ia-ti inima in dinti si spune-i, daca o sa fii timid, o sa vina un martalog care e mai barbatel putin si o sa ti-o fure si nu cred ca vrei asta happy

| idonttgiveafuck a răspuns:

Ar trebui sa o cunosti macar putin, si din ce in ce mai mult sa va apropiati. Cand simti tu, te duci si ii spui ca e o persoana speciala pentru tine, ca nu ai mai simtit ce simti pentru ea si ii o intrebi daca vrea sa petreceti mai mult timp impreuna.Succes

| Muresan_Geo_1987 a răspuns:

Cum sa steie cu tine? Nu inteleg.