| janynn a întrebat:

Am tot dat sfaturi tututor care au iesit dintr`o relatie si sufereau. dar eu, nici macar dupa 6 luni de zile nu reusesc sa trec peste o despartire.
Am avut un prieten timp de 2 ani de zile, primul baiat cu care am avut relatii sexuale, l`am iubit si il iubesc in continuare, i-am cunoscut parintii, sora si fratele, ai mei se cunosteau inca de mult cu ai lui.totul era perfect.pana cand am aflat de la varul meu mai mic ca ma insela de 4 luni de zile.Cand l`am intrebat prima data nu a recunoscut iar cand am inceput sa plang mi-a spus tot adevarul.ma insela de 4 luni de zile cu o fata de 14-15 ani, dupa spusele lui nu era nimic serios deoarece nu se vedeau foarte des.Am plans si am suferit foarte mult dar m`am despartit imediat de el in acea seara cand am aflat. Au trecut 6 luni de atunci, inca este cu acea fata, dar ma tot cauta si imi cere sa nu ma indepartez de el pentru ca atunci cand se va desparti de respectia isi va dori sa fie din nou cu mine ca pe mine ma iubeste insa nu are motiv sa se desparta de respectia.eu ma simt ca "roata de rezerva", mi-am facut prieten de 3 luni de zile, insa daca el m`a tot cautat zi de zi timp de 6 luni de zile n`am reusit sa-l uit complet.nu stiu c sa mai fac, cum s amai procedez.

Răspuns Câştigător
| Oxanna a răspuns:

Nu o sa il uiti usor, crede-ma, pana nu gasesti o alta iubire adevarata nu vei reusi...credema ti-o spun din propria expereienta(eu mi-am gasit alinarea chair in fratele EX-ului meu, bine ca eu nu am avut relatii sexuale etc.) oricum, repede nu o sa uiti, eu numai dupa 1 an am reusit...sad Succes, si nu uita, nu e ultimul baiat de pe lume:* take care

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu are motiv sa se desparta? Atunci de ce sta cu ea si pentru ce iti zice ca te iubeste pe tine? Dragostea impartita nu-i suficienta, nu te amagi cu firimituri!

| pisoias a răspuns:

Lasa-l sa-si vada de drumul lui si mergi mai departe.Cred ca pentru ei ai fost refugiu sau asa cum am auzit de la batrani"manta de vreme proasta". Ii place sa "zboare din floare-n floare."Mai bine acorda-i o sansa noii relatii si uita-l.Stiu ca nu-i usor dar nici imposibil nu e.Mult noroc.

| janynn explică:

Aceleasi sentimente le am si eu ca tine "Exa". cum ne intalnim ne uitam lung unul dupa altul.si imi trimite mereu mesaje ca ma iubeste sa ma intorc la el.etc.spune ca n`are motive sa se desp de "aia".sad dar cum se va ivi ocazia va veni la mine.

| Exa_7445 a răspuns:

Si eu am avut o relatie de genul asta.doar ca la mine a trecut 1 an si tot ma cauta.acuma e cu o alta fata. dar mereu intra pe mess pe mine, ma suna. Mi-as dori foarte mult sa-l uit. dar nu pot.Ma combin cu altii si nu pot sta cu ei mai mult de 2-3 saptamani.Ca iar apare "exu" in viata mea. Oaree ce-i de facut? Cum am putea sa-i uitam.Eu nu mai simt iubire pentru el, dar uneori ma apuca "fluturasii in stomac" cand vine vorba de el. Oare sunt nebuna? :-s. Nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi, dar cred ca cel mai bine ar fi sa renunti la tot ce apartine de el.schimba-ti id, schimba-ti nr de tel.straight face Pai de ce nu se desparte de "aiaa" acum. daca tot pe tine te iubeste? sigh

| kmyy a răspuns:

Ti-am citit povestea si seamana cu un basm, este faosrte frumos sa ai o relatie de genul asta dar baiat ca el tu nu meriti imi are rau ca spun asta dar meriti mult mai mult. si sa nu aiba motiv sa se desparta de fata respectiva...nu cred, mai bine spus nu vrea. si cu fluturasi in stomac la un moment dat intervine obisnuita, rutina si nu mai ai senzatiile acelea, dar daca vrei sa te desparti de persoana aceea si reusesti iti dai seama ca intr-adevar o iubeai. sfatul meu pe care ti-l dau este sa uiti de acel baiat si sa gasesti un baiat care sa te merite si atunci cand te va mai suna sau cauta sa nu il mai bagi in seama pentru ca nu merita. stiu cum e ca prima iubire nu se uita mai ales ca ai avut contact sexual cu el, dar crede-ma ca nu te merita.