| xterminate a întrebat:

Salut, cunosc o fata, si de ceva vreme imi place de ea... ieri i-am zis pe skype ce imi place de ea si ca as vrea sa fim mai mult decat prieteni(suntem prieteni foarte buni) iar ia a zis "wow nu m-am asteptat" si am intrebat-o ce parere are si a zis ca trebuie sa se gandeasca...
Eu cu ea si inca cu cea mai buna prietena a ei iesim in fiecare seara si mai vorbim...O prietene de a ei a zis ca ma place...

Ce ar trebui sa fac?
Credeti ca ma place?
Oare am sanse cu ea?

Răspuns Câştigător
| LittleLady a răspuns:

E posibil sa te placa, dar daca nu s-a aratat prea incantata la aflarea vestii celei "mari" atunci nu-ti face prea mari sperante. Daca tu spui ca voi sunteti asa buni prieteni cu siguranta pe viitor va fi cave mai mult decat prietenie. Poate acum nu e pregatita sau nu vrea sa nu stiu...Incearca sa te comporti normal in preajma ei,fara gesturi disperate sau ceva de genu'.
E comlicat daca a mai aparut si a treia persoana(X). Daca nu o iubesti pe acea fata(X),spune-i-o frumos, dar daca fata de care iti place(Y) te va refuza, e posibil sa te intorci inapoi la ea(X). big grin
Si da posibil sa-ti dea o sansa, deca te place ti-am zis. Daca nu poate mai tarziu sau niciodata. Oricum incearca sa te apropii de ea, sa-i intri in gratii etc!
Succes! happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Unei fete ii place sa ii spui in direct ca iti este draga, nu prin intermediul telefonului sau al calculatorului. Asadar, este timpul sa o inviti direct la clasicul suc si astfel te vei convinge de raspunsul ei.

| grab a răspuns:

Lasa-i cateva zile pentru discutarea problemei in clanul ei de feministe convinse. Indiferent ce ar zice nu taia legatura cu ea, doar rareste-o drastic si spune-i verde-n fata: vreau iubita nu a doua mama.

Succes!

PS: Niciodata, dar niciodata sa nu va simtiti stingheri intreband fetele direct chestii, si cu atat mai putin sa va jenati la un eventual refuz.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Pronbabil este indecisa sau nu te place... sad
Insa mai asteapta ceva timp si intreab-o daca vrea sa fie cu tine.
Te pup, pa pa! :*

| sayWhaaat a răspuns:

Placa cu ma mai gandesc, am primit-o si eu, si acum regret ca am intrebat-o pe mess...tragi tu singur concluziile.

| ssc a răspuns:

Daca te iubea iti raspundea din prima : DA! dar nu.ti pierde speranta. bafta