| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc un cuplu, sunt de vreo 4 ani impreuna. Faza e ca tipul o inseala pe ea inca de la inceputul relatiei,are o amanta ca sa zic asa,desi nu sunt casatoriti si din astea.El zice ca e doar pentru sex, in fine.La un moment dat,s-a despartit de iubita,ca a aflat ea cica ca el o inseala,insa el legatura cu amanta o tinea in continuare. Dupa cateva luni s-a impacat din nou cu iubita, dar continua sa se vada cu amanta.Curiozitatea mea e urmatoarea: de ce s-a mai intors la iubita daca el continua sa o insele?

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hal de respect, îl iartă să o mai înșele!
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Iubita lui este femeia pusa deoparte, pentru insuratoare, familie, copii, casa, masa, spalat si de toate. Dintr-o familie mai cu stare, mai prezentabila, stalp de biserica, etc. Pentru asta "o tine". O inseala acum, o va insela si in luna de miere, cand va iesi la o berica cu prietenii, si de la berica ajunge mai departe, o va insela si cand va fi "bortoasa", scuza-mi exprimarea, si cand, noaptea, ea va sta "de garda" langa copilul bolnav, si asa mai departe.
El zice ca o iubeste si o respecta, dar toata iubirea si respectul este de fapt socoteala targovetului cand o dat peste o marfa buna: "uite, din postavul asta imi fac eu haine, nu ma pot plimba prin oras in carpe, ca acasa."
Pacat de fata asta, ca este asa de lipsita de respect de sine, si ca nu-si da seama exact (inca) langa ce "poama" s-a oprit.

| andu16 a răspuns (pentru Zenithf):

Da,ai dreptate,pacat de ea. Dar e si foarte curios, pentru ca el se comporta foarte frumos cu iubita lui, o alinta si ii vorbeste atat de frumos cand e cu ea si din astea, zici ca sunt cuplul ideal, si tocmai de aceea toti de intreaba de ce o inseala.Nu cred ca sta cu ea pentru bani sau ceva de genul, se vede ca tine la ea, dar totusi o inseala de rupe.Foarte curios

| whoocares a răspuns:

Dupa 4 ani probabil ca simte ceva pentru iubita lui. Ceea ce nu pot sa imi explic este de ce ar mai avea nevoie de o amanta " numai pentru sex". in 4 ani banuiesc ca si cu iubita lui a avut relatii de genul asta. Parerea mea este ca, asa cum s-a intamplat in multe cazuri, baiatul a dezvoltat o anumita "afectiune" (evident, in moduri diferite) pentru ambele fete si acum ii este greu sa renunte la vreuna dintre ele. Iubita lui este cea care ar trebui sa puna piciorul in prag si sa ia atitudine, pentru ca in felul asta relatia lor nu va ajunge nicaieri si singura careia isi face rau este chiar ea. Fundita?

| Demonull a răspuns:

Hmm.curiozitatea mea e alta.de ce ea inca e cu el cand stie ca o inseala?

| andu16 a răspuns (pentru Demonull):

Cica nu stie sigur, totul e la nivel de zvon, nu l-a prins cu dovezi si din astea happy

| Demonull a răspuns (pentru andu16):

laughing)mdea fum fara foc? never.

| varcolaccc a răspuns:

Asta e prostie laughing

| andu16 a răspuns (pentru varcolaccc):

Prostie? de ce?

| ReBelle22 a răspuns (pentru andu16):

Pentru ca prostii de obicei nu realizeaza ca sunt prosti.

| Loreddana a răspuns:

Si amanta esti tu...

| andu16 a răspuns (pentru Loreddana):

Si raspunsul la intrebarea pe care am pus-o eu, care e?

| elena445 a răspuns:

Pentru ca e un macho men e ca si sultanii arabii vrea multe iubite neveste.

| Jojiza a răspuns:

Bineinteles ca el nu renunta la niciuna din ele. Iubita e cea care mereu e dispusa sa-l ierte si sa-l iubeasca iar amanta e cea care il satisface sa-i zic asa. Niciuna dintre ele nu se indeparteaza de el probabil pentru ca s-au atasat intre timp de el.

| AdyAlex03 a răspuns:

Pai 1. A facut pariu cu cineva
2.E un prost si-si bate joc de ea deci una din astea doua big grin