| Roberrt21 a întrebat:

Salut, am facut sex neprotejat cu prietena mea in timp ce era in perioada fertilă, am ejaculat inainte si nu am urinat si nici spălat. Asta a fost acum o saptamana iar acum ii răcita, raceala asta poate fi un semn ca ii însărcinată? Ii e frig

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Raceala este raceala si nu poate sa influenteze o sarcina!
Ca-i este frig este normal, este irana si mai este si racita.
Dar insarcinata veti stii cu siguranta, abia dupa 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| sierra1 a răspuns:

Răceala e un semn de boală. Dacă e sau nu insărcinată - un test de sarcină vă lămurește

| ywar a răspuns:

Raceala aceea poate fi o anexita, care, ce sa vezi!, trebuie tratata si cel mai important - fara sex! Ea trebuie sa mearga la un consult si daca doctorul ii va prescrie un tratament cu ovule de 10 zile, va trebui sa-l tina strict. Este foarte frig sau a fost, cel putin pana ieri.
E destul de problematic, dar trebuie sa o ajuti sa treaca de perioada asta si fara sex! Cat tie tratamentul stai cuminte si ochii pe monitoare happy